Muzeum Krakowa wyróżnione w konkursie na Europejskie Muzeum Roku 2021!

Kolorowa fotografia. Przestrzeń wystawiennicza

EMYA (European Museum of the Year Award) to coroczny konkurs, którego stawką jest tytuł Europejskiego Muzeum Roku.

6 maja 2021 roku, odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu, podczas której przyznana została ww nagroda (za lata 2020 i 2021). To niezwykle prestiżowe wyróżnienie przyznawanae od 1977 roku przez Europejskie Forum Muzeów – organizację pozarządową, która działa m.in. na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy instytucjami muzealnymi w całej Europie.
Z grona 88 nominowanych do konkursu instytucji, 7 stanowiły muzea polskie. Jednym z ich było Muzeum Krakowa – oddział Thesaurus Cracoviensis. Oprócz nagrody głównej, przyznane zostały m.in. wyróżnienia dla 13 muzeów europejskich (7 za 2020 rok, 6 za 2021 rok). Muzeum Krakowa, jako jedyne spośród muzeów polskich, znalazło się w grupie 13 wyróżnionych instytucji!
Pełna lista lauretatów, dostępna jest na stronie internetowej organizatora - https://www.europeanforum.museum/en/
Kolorowa fotografia. Przestrzeń wystawiennicza