Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 listopada 2020 - 31 stycznia 2021. Zapraszamy niebawem!
Strona korzysta z ciasteczek!

Drążenie miasta. Powietrze

Zapraszamy na kolejną edycję święta oddziału Rynek Podziemny!

W styczniu zapraszamy na kolejną edycję święta oddziału Rynek Podziemny "Drążenie miasta". W 2021 roku tematem przewodnim spotkań będzie powietrze.

Nawiązanie do tego żywiołu jest oczywiście pretekstem do poruszania różnych tematów z historii i współczesności Krakowa. Motyw przewodni stwarza okazję, żeby porozmawiać o kwestiach bardzo aktualnych, czyli o epidemii (morowym powietrzu) czy zmianach klimatycznych w kontekście historycznym. Oprócz tego posłuchamy wykładów dotyczących sfery sacrum, czyli o aniołach (ale i demonach) w sztuce krakowskiej, i sfery profanum, czyli o lotnictwie w dawnym Krakowie.

Mamy nadzieję, że morowe powietrze zelżeje u progu roku 2021 i odwiedzimy Obserwatorium Astronomiczne UJ w Lesie Wolskim, a z dziećmi i rodzinami spotkamy się na świeżym powietrzu na krakowskich Błoniach, żeby zagrać w palanta.

W dniach 5-31 stycznia 2021 wydawnictwa własne Muzeum Krakowa dostępne w kasie oddziału Rynek Podziemny będą sprzedawane z 25% rabatem.

Powiązane wydarzenia