T_ALT_MENU_TICKETT_ALT_MENU_AVAILABILITYEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 listopada - 27 grudnia 2020. Zapraszamy niebawem!

Oferta zajęć edukacyjnych on-line

Uczymy też.... zdalnie ;)

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć on-line

Szanowni Nauczyciele!

Obecna sytuacja wymusiła na nas poszukiwanie nie tylko nowych sposobów komunikacji, ale także realizacji nowych form współpracy z Państwem i z uczniami krakowskich szkół. Zanim oddziały Muzeum Krakowa otworzą się na dobre, chcielibyśmy Państwa zaprosić do skorzystania z oferty zajęć edukacyjnych realizowanych online. Nasi muzealni edukatorzy przygotowali dla uczniów propozycje zdalnych lekcji uwzględniające wymagania podstawy programowej realizowanej w polskich szkołach. Mamy nadzieję, że zajęcia te staną się zarówno dla Państwa, jak i uczniów, przydatnym narzędziem pogłębiania wiedzy o Krakowie i jego dziedzictwie kulturowym, a także miłą i atrakcyjną odskocznią od codziennych szkolnych obowiązków. Szczegóły dotyczące tematów naszych wspólnych spotkań oraz regulamin znajdą Państwo poniżej.

Do zobaczenia w sieci!

Najważniejsze informacje organizacyjne

Muzealne zajęcia online dedykowane są starszym przedszkolakom, uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Zajęcia organizowane są od poniedziałku do piątku, między 9.00 a 16.00.
Cena zajęć: 80 zł od grupy + 2 zł od uczestnika
Zapisy na zajęcia przyjmowane są najpóźniej na trzy dni przed planowanym terminem lekcji, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zgłoszenia  prosimy kierować na adres e-mail: zdalnelekcje@muzeumkrakowa.pl
Zachęcamy do zapoznania się wcześniej z regulaminem

Powiązane lekcje muzealne

przedszkola Krakowska szopka i … kropka! Uczymy też zdalnie ;) klasy I-III W rytmie walca, czyli co się działo w karnawale Kamienica Hipolitów Uczymy też zdalnie ;) klasy I-III Czas na Święta! Obyczaje świąteczne w dawnym Krakowie i okolicach Dom Zwierzyniecki Uczymy też zdalnie ;) przedszkola W ogródku pana Rydla Uczymy też zdalnie ;) klasy I-III Skrzynia jak malowana Uczymy też zdalnie ;) klasy I-III Sakiewki, mieszki i… rzezimieszki Uczymy też zdalnie ;) klasy I-III Legendy i zwyczaje krakowskie Uczymy też zdalnie ;) licea W kręgu średniowiecznej kultury Uczymy też zdalnie ;) klasy I-III Znane i nieznane – wynalazki techniczne w dawnym domu Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Od mieszczan do legionistów, czyli o krakowskich bohaterach narodowych Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Kraków – od osady przedlokacyjnej do współczesnego Krakowa Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Życie codzienne w średniowiecznym Krakowie Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Nie od razu Nową Hutę zbudowano! Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Idealne miasto – wizja i rzeczywistość Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Tajemnice kopca Kraka Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Moja – Twoja – Nasza. Jak opowiadać o własnej historii? Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII W czterech kątach pradziadków – krakowska kamienica 100 lat temu Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Antyczni bohaterowie i mityczne bóstwa w mieszczańskim domu Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Starożytny Izrael. Świątynia Jerozolimska, synagoga, Tora Uczymy też zdalnie ;) Ćwiczenia z interpretacji Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Jak powstał Wielki Kraków Dom Zwierzyniecki Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Na drugim planie. Kraków z klisz Kriegerów Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII „Kto ratuje jedno życie..." – prawdziwa historia Listy Schindlera Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Życie codzienne w okupowanym Krakowie Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Tadeusz Pankiewicz – aptekarz z krakowskiego getta Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Historia krakowskiego getta Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Bitwa o Kraków 1945. Prawda i mity Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Polskie Państwo Podziemne w Krakowie w latach 1939–1945 Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Fotografie obozu Plaszow Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Plaszow w pamięci ocalonych Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Historia, wspomnienie, ślad… Pozostałości II wojny światowej w przestrzeni współczesnego Krakowa Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Judaizm – podstawy religii narodowej Żydów Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Baszty, blanki, machikuły. O systemie obronności dawnego Krakowa Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Obronność miejska i Bractwo Kurkowe Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII W cieniu żelaznej kurtyny Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Linia, kolor, symbol – Kraków i sztuka Młodej Polski Rydlówka , Dom Zwierzyniecki , Kamienica Hipolitów Uczymy też zdalnie ;) klasy IV-VIII Świat uczestników Wesela. Opowieść o Krakowie i jego przedmieściach z przełomu XIX i XX w. Rydlówka , Dom Zwierzyniecki , Kamienica Hipolitów Uczymy też zdalnie ;)