Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

Kamera na nowohucian: Mieszkańcy i tożsamość Nowej Huty. Spotkanie z Karolem Janasem i Leszkiem Konarskim - autorami najnowszych książek o dzielnicy

Kolorowa wizualizacja budynku Muzeum Nowej Huty

W zależności od aktualnych obostrzeń epidemicznych spotkanie odbędzie się w Muzeum Nowej Huty z obowiązkowymi rezerwacjami (szczegóły należy śledzić na profilu Facebook Muzeum Nowej Huty). Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku

Nowa Huta niewątpliwie jest dzielnicą wyjątkową ze względu na swoją historię, funkcje jakie spełnia oraz ludzi, którzy ją zamieszkują. Spotkanie w ramach cyklu „Kamera na nowohucian” poświęcone będzie dyskusji nad XVIII Dzielnicą z perspektywy autorów najnowszych książek, których stała się bohaterką. Obaj przyglądali się Nowej Hucie przez pryzmat procesów i zdarzeń, które ukształtowały jej charakter i wpłynęły na powstanie poczucia tożsamości terytorialnej. Niebagatelne znaczenie mieli dla nich nowohucianie – pierwsi i współcześni budowniczy, którzy uwierzyli w możliwość zamieszkania w idealnym miejscu pracy i życia rodzinnego.

Prowadzenie: prof. Agnieszka Chłosta-Sikorska.

Wydarzenie bezpłatne
Kolorowa wizualizacja budynku Muzeum Nowej Huty