Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 listopada 2020 - 31 stycznia 2021. Zapraszamy niebawem!

Średniowieczny baseball, czyli palant dla początkujących

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu "Drążenie miasta"

Ogród Domu Zwierzynieckiego, ul. Królowej Jadwigi 41

Dzieci razem z całymi rodzinami zapraszamy w czasie święta oddziału Rynek Podziemny nie tylko do muzeum, ale przede wszystkim na świeże powietrze… Najbliżej znajdująca się Rynku polana to słynne Błonia zwane Wielką Łąką.

W tym miejscu opowiemy o tym, że słynny narodowy sport Amerykanów prawdopodobnie wywodzi się od palanta, którego za ocean przywieźli polscy imigranci, a historia tego sportu sięga średniowiecza. Spotkanie na Błoniach będzie okazją do porozmawiania o tym niestety zapomnianym sporcie i przede wszystkim do nauczenia się jego podstaw i rozegrania wspólnego, rodzinnego meczu. Trening poprowadzi Filip Rekucki-Szczurek.

Uwaga: w razie obostrzeń w związku z epidemią COVID-19 zostanie wyświetlona relacja na stronie facebookowej Podziemia Rynku w Krakowie

Zapisy: Centrum Obsługi Zwiedzających (limit 20 osób)

Powiązane wydarzenia