Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Antyczni bohaterowie i mityczne bóstwa w mieszczańskim domu

Zegar kominkowy z figurą Amora dźwigającego zegar, przeł. XVIII i XIX wieku
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Udział w zajęciach on-line plus 2 zł od uczestnika100.00 zł
Rezerwacje i terminy
Zapisy na zajęcia przyjmowane są najpóźniej na trzy dni przed planowanym terminem lekcji, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: zdalnelekcje@muzeumkrakowa.pl

Zajęcia on-line. UWAGA! - Ze względu na remont Kamienicy Hipolitów zajęcia w tym oddziale nie są obecnie realizowane.

UWAGA! - Ze względu na remont Kamienicy Hipolitów zajęcia w tym oddziale nie są obecnie realizowane. Zajęcia będą okazją do zastanowienia się, czy mitologia i antyczni bohaterowie są znani obecnie i jaka jest ich rola.

Jakie znaczenie ma postać Amora podtrzymującego tarczę zegara? Dlaczego na cukierniczce, a nie na solniczce umieszczono postać Posejdona? Jakie inne antyczne bóstwa i starożytni bohaterowie ukryli się w krakowskiej kamienicy oraz dlaczego te, a nie inne wątki mitologiczne fascynowały ówczesnych użytkowników tak ozdobionych przedmiotów?
Odpowiedzią na to będzie lekcja wyjaśniająca podstawowe pojęcia z zakresu mitologii oraz ilustrująca jak wielkie znaczenie miała dawniej znajomość kultury antycznej, którą traktowano jako wyraz dobrego wychowania oraz sposób komunikowania rozmaitych ukrytych treści społecznych i politycznych. Zajęcia będą okazją do zastanowienia się, czy mitologia i antyczni bohaterowie są znani obecnie i jaka jest ich rola.
Zegar kominkowy z figurą Amora dźwigającego zegar, przeł. XVIII i XIX wieku
Najważniejsze informacje: