T_ALT_MENU_TICKETT_ALT_MENU_AVAILABILITYEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 - 29 listopada 2020. Zapraszamy niebawem!

Broń biała na przestrzeni dziejów

Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny plus koszt biletów wstępu (12 zł), które uprawniają również do samodzielnego zwiedzania wystawy80.00 zł
Wycieczki objazdowe* oraz spacer edukacyjny Nowa Huta i jej schrony realizowany w oddziałach Muzeum Nowej Huty i Podziemna Nowa Huta *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie150.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia.

Zapraszamy na nasze muzealne lekcje!

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć!

Warsztaty przybliżają uczestnikom historię rozwoju broni białej od średniowiecza do pierwszej połowy XIX w. Podczas zajęć prowadzący omawia i prezentuje różne rodzaje broni białej: siecznej oraz drzewcowej, a reprezentatywne ich przykłady uczniowie otrzymują do rąk własnych. Bezpośredni kontakt z eksponatami, a także replikami mieczy, tarcz czy hełmów to największy atut, a zarazem atrakcja tych zajęć. Warsztaty odbywają się pod nadzorem prowadzącego oraz nauczyciela – opiekuna grupy.

Podstawa programowa (klasy IV-VIII)

Historia (kl. IV): III.3, IV.2, IV.7, IV.8, V.5; Historia (kl. V–VIII): IV.2, IV.3, VII.6, XI.1, XI.3, XI.4

Podstawa programowa (licea)

Historia (zakres podstawowy): X.1, XII.1, XII.2, XIII.4, XXVII.2, XXXI.3, XXXI.4; Historia (zakres rozszerzony): XXIII.3, XXVI.3, XXVII.1, XXIX.2
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy

Regulamin lekcji muzealnych