T_ALT_MENU_TICKETT_ALT_MENU_AVAILABILITYEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 - 29 listopada 2020. Zapraszamy niebawem!

Co się dzieje w teatrze?

Kolorowe zdjęcie
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
60–75 minut
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny plus koszt biletów wstępu (12 zł), które uprawniają również do samodzielnego zwiedzania wystawy80.00 zł
Wycieczki objazdowe* oraz spacer edukacyjny Nowa Huta i jej schrony realizowany w oddziałach Muzeum Nowej Huty i Podziemna Nowa Huta *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie150.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia. Numery telefonów oraz adresy mailowe znajdują się w zakładce „Oddziały”.
Zajęcia edukacyjne realizowane przez Dział Fotografii Krakowskiej prosimy zamawiać mailowo: fotozbiory@muzeumkrakowa.pl lub telefonicznie 12 422 68 64 (wew. 17, 14).

Zapraszamy na nasze muzealne lekcje!

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć!

Wspólnie z dziećmi stworzymy w muzeum… teatr dla ich ulubionych maskotek. Zobaczymy, jak różnorodny może być teatr i co się w nim zmieniło od czasów, kiedy na Wawelu mieszkał król i królowa. Odpowiemy na pytania: jak kiedyś ubierano się do teatru, czy na widowni zawsze było ciemno i kim jest tajemniczy Pan Inspicjent… Uczestnicy poznają również podstawy teatralnego savoir-vivre’u: dowiedzą się, jak należy zachowywać się podczas przedstawienia, dlaczego w przedstawieniu są przerwy oraz co oznacza trzeci dzwonek. Podczas zabawy w teatr uczestnikom towarzyszyć będą maskotki, dlatego zachęcamy, by dzieci przyniosły ze sobą ulubioną przytulankę.

Podstawa programowa (przedszkola_

1, 6, 8, 9. Fizyczny obszar rozwoju dziecka (I.5, I.6); emocjonalny obszar rozwoju dziecka (II.1, II.4, II.6, II.8, II.9); społeczny obszar rozwoju dziecka (III.5, III.8, III.9); poznawczy obszar rozwoju dziecka (IV.1, IV.3, IV.5, IV.11, IV.12, IV.13, IV.14, IV.20)

Podstawa programowa (edukacja wczesnoszkolna)

(kl. I–III): edukacja polonistyczna (I.1.1, I.1.2) edukacja społeczna (III.1.10); edukacja plastyczna (V.1.1.a, V.1.1.b, V.1.1.d, V.2.1, V.2.2, V.2.3, V.2.4, V.2.5, V.2.6, V.2.7, V.2.8); edukacja techniczna (VI.1.1, VI.1.3, VI.1.4, VI.2.1, VI.2.2.a, VI.2.2.c, VI.2.2.d); etyka (XIII.2.4, XIII.2.5, XIII.2.6)
Kolorowe zdjęcie
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
60–75 minut
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy

Regulamin lekcji muzealnych