Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Zgodnie z zaleceniami rządowymi informujemy, że od dnia 20 marca 2021 r. wszystkie oddziały Muzeum Krakowa są zamknięte. Nie ustajemy jednak opowiadać Państwu o Krakowie, zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe. Mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy się znowu w naszych oddziałach.

Czy w teatrze zawsze było ciemno?

Kolorowa grafika
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
60–75 minut
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny plus koszt biletów wstępu (12 zł), które uprawniają również do samodzielnego zwiedzania wystawy80.00 zł
Wycieczki objazdowe* oraz spacer edukacyjny Nowa Huta i jej schrony realizowany w oddziałach Muzeum Nowej Huty i Podziemna Nowa Huta *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie150.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia.

Zapraszamy na nasze muzealne lekcje!

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć!

Spacer tropem historii krakowskiego teatru. Wędrując ulicami Starego Miasta, odkryjemy znane i zapomniane miejsca związane z początkami krakowskiej sceny teatralnej. Uczniowie poznają najważniejsze postacie z nią związane i dowiedzą się jak na przestrzeni wieków zmieniał się teatr w Krakowie. Trasa: Pałac Krzysztofory – Pałac Spiski – Ratusz – Narodowy Stary Teatr – ul. św. Jana – kościół Mariacki – Teatr im. J. Słowackiego (w zależności od wieku uczestników trasa może ulec rozszerzeniu o dodatkowe punkty).

Podstawa programowa (klasy IV-VIII)

Plastyka (kl. IV–VIII): III.1, III.2; Historia (kl. IV): I.1, I.2, II.3; Historia (kl. V–VIII): XXIII.4, XXIV.1, XXIV.2, XXIV.3; Wiedza o społeczeństwie (kl. IV–VIII): VI.5IX.1, IX.2
Kolorowa grafika
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
60–75 minut
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy

Regulamin lekcji muzealnych