T_ALT_MENU_TICKETT_ALT_MENU_AVAILABILITYEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 - 29 listopada 2020. Zapraszamy niebawem!

Etos miasta – miasto w kulturze średniowiecznej

Kolorowa fotografia przedstawiająca makietę Krakowa
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny plus koszt biletów wstępu (12 zł), które uprawniają również do samodzielnego zwiedzania wystawy80.00 zł
Wycieczki objazdowe* oraz spacer edukacyjny Nowa Huta i jej schrony realizowany w oddziałach Muzeum Nowej Huty i Podziemna Nowa Huta *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie150.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia.

Zapraszamy na nasze muzealne lekcje!

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć!

Średniowieczne miasto stanowiło pewną dobrze zaplanowaną całość i w swojej konstrukcji miało być odzwierciedleniem Boskiego ładu i harmonii. W czasie lekcji na wystawie Śladem europejskiej tożsamości Krakowa uczestnicy dowiedzą się o zasadach lokowania i funkcjonowania miasta w średniowieczu, roli mieszczan i ich życiu codziennym, a także poznają średniowieczną zabudowę Krakowa, która jedynie we fragmencie przetrwała do dziś.

Podstawa programowa (licea)

Historia (zakres podstawowy): VIII.3, X.3

Muzealne opowieści

O miarach w średniowieczu opowiada Katarzyna Winiarczyk, pracownik Muzeum Krakowa.
Kolorowa fotografia przedstawiająca makietę Krakowa
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy

Regulamin lekcji muzealnych