Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Zgodnie z zaleceniami rządowymi informujemy, że od dnia 20 marca 2021 r. wszystkie oddziały Muzeum Krakowa są zamknięte. Nie ustajemy jednak opowiadać Państwu o Krakowie, zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe. Mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy się znowu w naszych oddziałach.

Historia, wspomnienie, ślad… Pozostałości II wojny światowej w przestrzeni współczesnego Krakowa

Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Udział w zajęciach on-line plus 2 zł od uczestnika80.00 zł
Rezerwacje i terminy
Zapisy na zajęcia przyjmowane są najpóźniej na trzy dni przed planowanym terminem lekcji, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: info@plaszow.org

Zajęcia on-line

Uczymy też zdalnie ;)

Kraków jest miastem, gdzie historia przeplata się ze współczesnością na każdym kroku. Mijając ulice, budynki, tablice, pomniki często nie jesteśmy świadomi wielości śladów, które nas otaczają. A tak naprawdę każdy z nich związany jest z historią, wspomnieniami i wydarzeniami z życia mieszkańców miasta.
Dziś ślady stanowią materialny znak minionych wydarzeń, w tym najtrudniejszych w historii – czasów II wojny światowej. Zajęcia mają na celu przedstawienie historii wojennego Krakowa przez pryzmat współczesnego miasta. Głównym założeniem jest rozpoznanie elementów charakterystycznych poprzez wirtualny spacer, analizę archiwalnych zdjęć, zabytków oraz relacji i opowieści. Na tej podstawie zostanie zbudowane doświadczenie przestrzeni i świadomość historyczna otaczających nas śladów, która w przyszłości może skłonić do samodzielnego odkrywania miasta.
Najważniejsze informacje:
typ zajęć: