Idealne miasto – wizja i rzeczywistość

Plan Nowej Huty
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
czas trwania:
45-60 minut
Ceny biletów na wystawę
Udział w zajęciach on-line plus 2 zł od uczestnika100.00 zł
Rezerwacje i terminy
Zapisy na zajęcia przyjmowane są najpóźniej na trzy dni przed planowanym terminem lekcji, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: zdalnelekcje@muzeumkrakowa.pl

Zajęcia on-line

Nad tym jak powinno wyglądać utopijne państwo i idealne miasto głowili się filozofowie, literaci oraz architekci. Część z ich pomysłów nawet wcielono w życie! Przy projektowaniu Nowej Huty – nowego, wzorcowego miasta w PRL-u – urbaniści i architekci sięgnęli po najlepsze pomysły. Na przykładzie dzielnicy Krakowa, planowej jako osobne miasto Nowa Huta, opowiemy o pomysłach urbanistycznych i architektonicznych, tych zrealizowanych i tych, których nie udało się zrealizować. Zagadnienia poruszane podczas zajęć to: historia Nowej Huty, układ urbanistyczny i wzorce architektoniczne, socrealizm i modernizm w architekturze, idea miasta-ogrodu i jednostki dobrosąsiedzkiej.
Plan Nowej Huty
Najważniejsze informacje: