„Kto ratuje jedno życie..." – prawdziwa historia Listy Schindlera

Ceny biletów na wystawę
Udział w zajęciach on-line plus 2 zł od uczestnika100.00 zł
Rezerwacje i terminy
Zapisy na zajęcia przyjmowane są najpóźniej na trzy dni przed planowanym terminem lekcji, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: zdalnelekcje@muzeumkrakowa.pl

Zajęcia on-line

Podczas zajęć uczestnicy poznają postać Oskara Schindlera i historię słynnej krakowskiej fabryki Emalia, którą zarządzał. Zajęcia mają na celu przedstawienie prawdziwej, popartej źródłowo historii działań Oskara Schindlera, które doprowadziły do uratowania ponad 1100 Żydów podczas Zagłady. Uczniowie dowiedzą się, czym były prawdziwe „listy Schindlera”, jakie kontrowersje narosły wokół mitycznej już postaci Niemca oraz w jaki sposób udało mu się wyrwać własnych pracowników z wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.
Najważniejsze informacje:
typ zajęć: