T_ALT_MENU_TICKETT_ALT_MENU_AVAILABILITYEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 - 29 listopada 2020. Zapraszamy niebawem!

Ku współczesności Jak powstawał Wielki Kraków?

Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny plus koszt biletów wstępu (12 zł), które uprawniają również do samodzielnego zwiedzania wystawy80.00 zł
Wycieczki objazdowe* oraz spacer edukacyjny Nowa Huta i jej schrony realizowany w oddziałach Muzeum Nowej Huty i Podziemna Nowa Huta *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie150.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia.

Zapraszamy na nasze muzealne lekcje!

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć!

Zajęcia prezentują rozwój przestrzenny i urbanistyczny miasta w ramach projektu Wielki Kraków zrealizowanego w latach 1910–1915. Na początku XX w. Kraków, centrum polskości, zwany polskimi Atenami lub polskim Piemontem, był miastem pod względem powierzchni niewielkim i o bardzo dużym zagęszczeniu mieszkańców. Ideę rozszerzenia granic udało się zrealizować dzięki staraniom prezydenta Krakowa Juliusza Leo. Powstał Wielki Kraków. Był to początek przemiany miasta w metropolię. Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się również o dziejach i dziedzictwie kulturowym gmin okalających miasto, które zostały wówczas włączone do Krakowa.

Podstawa programowa (klasy IV-VIII)

Plastyka (kl. IV–VIII): III.1; Historia (kl. IV): I.2, III.3; Historia (kl. V–VIII): XXIV.1; Przyroda (kl. IV–VIII): VII.5

Podstawa programowa (licea)

Historia (zakres podstawowy): XXXV.1, XXXV.2, XXXV.4, XXXVI.1; Historia (zakres rozszerzony): XXXV.1, XXXV.2, XXXVI.1, XXXVI.3; Geografia (zakres rozszerzony): XV.6
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy

Regulamin lekcji muzealnych