Wynalazki techniczne w dawnym domu

Kolorowa fotografia przedstawiająca zegar.
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
60–90 minut
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby100.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby100.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny plus koszt biletów wstępu (12 zł), które uprawniają również do samodzielnego zwiedzania wystawy100.00 zł
Wycieczki objazdowe* oraz spacer edukacyjny Nowa Huta i jej schrony realizowany w oddziałach Muzeum Nowej Huty i Podziemna Nowa Huta *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie150.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia. Numery telefonów oraz adresy mailowe znajdują się w zakładce „Oddziały”.
Zajęcia edukacyjne realizowane przez oddział Kamienica Hipolitów prosimy zamawiać mailowo: hipolitow@muzeumkrakowa.pl lub telefonicznie: 12 422 21 18, 12 422 21 73.

UWAGA! - Ze względu na remont Kamienicy Hipolitów zajęcia w tym oddziale nie są obecnie realizowane.

UWAGA! - Ze względu na remont zajęcia w Kamienicy Hipolitów nie są obecnie realizowane. Zajęcia poświęcone są wynalazkom technicznym, które na przestrzeni wieków pojawiały się w krakowskich domach, znacznie ułatwiając życie ich mieszkańców.

Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 3–6 lat

Zajęcia poświęcone są wynalazkom technicznym, które na przestrzeni wieków pojawiały się w krakowskich domach, znacznie ułatwiając życie ich mieszkańców. Uczestnicy warsztatów muzealnych będą mogli zapoznać się m.in. ze sposobami ogrzewania dawnych domów, przyrządzania kawy i herbaty oraz mierzenia czasu (w Kamienicy Hipolitów znajduje się duża kolekcja zabytkowych zegarów). Dowiedzą się także, w jaki sposób działały pierwsze telefony i który wynalazek to pradziadek plików mp3.

Podstawa programowa (przedszkola)

Zadania przedszkola: 1, 2, 5, 8, 9. Emocjonalny obszar rozwoju dziecka (II.1, II.4); poznawczy obszar rozwoju dziecka (IV.3, IV.5, IV.9, IV.13, IV.14, IV.15, IV.20)

Podstawa programowa (edukacja wczesnoszkolna)

Edukacja wczesnoszkolna (kl. I–III): edukacja społeczna (III.1.7, III.2.6); edukacja plastyczna (V.3.1)

Podstawa programowa (klasy IV-VIII)

Język polski (kl. IV–VI): I.2.11; Język polski (kl. VII–VIII): I.2.6, I.2.7; Plastyka (kl. IV–VIII): III.1, III.6; Historia (kl. IV): I.2, II.3, III.2, III.3, III.4; Historia (kl. V–VIII): XVI.5, XIX.2, XXIII.4; Wiedza o społeczeństwie (kl. IV–VIII): II.1, II.2, II.4; Technika (kl. IV–VIII): I.6, I.9, III.1

Podstawa programowa (licea i technika)

Licea i technika: Historia (zakres podstawowy): XXXI.6; Historia (zakres rozszerzony): XXXI.3
Kolorowa fotografia przedstawiająca zegar.
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
60–90 minut
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby100.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby100.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy

Regulamin lekcji muzealnych