Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Czasowe zamknięcie Muzeum Nowej Huty

Kolorowa wizualizacja Muzeum Nowej Huty

Szanowni Państwo,  we wtorek 29 marca w siedzibie Muzeum Nowej Huty rozpoczynają się prace techniczne, mające poprawić komfort i bezpieczeństwo. Potrwają około dwóch miesięcy. W trakcie trwania prac budynek będzie wyłączony z użytkowania.

Muzeum Nowej Huty mieści się dawnym kinie Światowid na os. Centrum E 1 w Nowej Hucie. Budynek został wybudowany w latach 1955-1957, według projektu Andrzeja Uniejewskiego i jest przykładem architektury socrealizmu. Kilka lat temu wpisano go do rejestru zabytków.

Budynek nigdy w swojej 70-letniej historii nie przeszedł generalnego remontu. Muzeum Krakowa w porozumieniu z Gminą Miejską Kraków poszukuje środków na realizację całościowego projektu odnowy dawnego kina Światowid oraz przystosowania go do potrzeb nowoczesnej placówki muzealnej. Równocześnie dyrekcja podjęła decyzję o stopniowym wykonywaniu najważniejszych prac. Jako pierwsze zostaną podjęte prace nad usprawnieniem instalacji elektrycznej, w następnej kolejności planowana jest wymiana części okien.

Podczas prac remontowych czasowo niedostępne będą wystawy „Osiedleni. Mistrzejowice” oraz „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie”. Muzeum Nowej Huty zaprasza na wystawę „Stan zagrożenia” w Podziemnej Nowej Hucie (schron pod budynkiem Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3 na os. Szkolnym 37). Niezależnie od czasowego wyłączenia budynku dawnego kina Światowid, zespół Muzeum Nowej Huty będzie prowadził działalność, także edukacyjną, w innych przestrzeniach oraz on-line.

O dokładnym terminie ponownego otwarcia wystaw będziemy informowali.
Kolorowa wizualizacja Muzeum Nowej Huty