Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W najbliższy poniedziałek, 17 stycznia nie będzie dostępu do Pałacu Krzysztofory od strony Rynku Głównego. Proszę o korzystanie w tym dniu z bramy od ulicy Szczepańskiej.

Drążenie miasta – Ziemia. Święto Rynku Podziemnego - warsztaty dla dzieci oraz spacer dla dorosłych

Rynek Podziemny, oddział Muzeum Krakowa, w ramach corocznie odbywającego się Święta oddziału, zaprasza na warsztaty dla dzieci oraz spacer dla dorosłych!

W styczniu 2022 r. już po raz jedenasty w ramach święta oddziału Rynek Podziemny drążymy miasto w poszukiwaniu różnych tematów związanych z Krakowem. Od trzech lat towarzyszą nam w tym żywioły. Teraz przyszedł czas na kolejny z nich – ziemię. Przyjrzymy się ziemi z punktu widzenia geodetów, geografów, artystów, a także historyków oraz historyków sztuki. Dzięki życzliwości Muzeum Geologicznego ING PAN udamy się w fascynującą podróż do wnętrza ziemi, a wiosną poznamy sekrety krakowskich ogrodów.

Nie zapomnimy też o najmłodszych uczestnikach święta oddziału, dla których przygotowaliśmy specjalne warsztaty (ze względów pandemicznych te dwa wydarzenia zostały przesunięte, informacje szczegółowe zostaną podane później).

20 marzec 2022 r., godz. 11.00 warsztaty ceramiczne dla dzieci (7-12 lat)
Zrób sobie konika

Prowadzenie: Magda Schuster pracownia „No To Pięknie”
(UWAGA! Termin spotkania może ulec zmianie)

Zapraszamy Państwa również na spacer dla dorosłych!

14 maj 2022 r. godz. 11.00
Krakowskie ogrody i parki

*opis spaceru pojawi się bliżej daty wydarzenia

Prowadzenie: Anna Warzecha (przewodniczka po Krakowie, Muzeum Krakowa)
(UWAGA! Termin spotkania może ulec zmianie)

INFORMACJA WS. PASZPORTÓW COVIDOWYCH

Muzeum Krakowa informuje, że w związku z wprowadzonymi z dniem 1 grudnia 2021 r. obostrzeniami dotyczącymi ograniczenia liczby osób zwiedzających wystawy i biorących udział w wydarzeniach edukacyjnych, a także wyłączenia spod tych ograniczeń osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 - Muzeum umożliwiać będzie osobom zaszczepionym zwiedzanie oraz udział w wydarzeniach poza obowiązującymi limitami po przedstawieniu przez nie certyfikatu zaszczepienia (w postaci wydrukowanej lub cyfrowej). Przedstawienie certyfikatu jest oczywiście dobrowolne, jednak jego nieprzedstawienie może spowodować konieczność oczekiwania na wejście na wystawę lub niemożność uczestniczenia w wydarzeniu.
Wybierając się do Muzeum Krakowa, pamiętajcie zatem o certyfikatach!

Powiązane wydarzenia