Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Informujemy, że Centrum Obsługi Zwiedzających przeniosło się do Pałacu Krzysztofory. Zapraszamy!

„Kraków w naszych rękach” - konkurs na młodzieżowy projekt obywatelski

Muzeum Krakowa oraz Kancelaria Rady Miasta Krakowa zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na młodzieżowy projekt obywatelski „Kraków w naszych rękach”. Wydarzenie odbywaod patronatem honorowym Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Dominika Jaśkowca

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym
Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Dominika Jaśkowca.
W bieżącym roku obchodzimy 30. rocznicę utworzenia 18 samorządowych dzielnic Krakowa. Od trzech dekad krakowianie decydują o wyborze władz lokalnych, a od 2013 roku mają bezpośredni wpływ na decyzję o wydatkowaniu części miejskich pieniędzy dzięki możliwości zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego.

Postawę zaangażowania w sprawy lokalne warto promować już wśród młodzieży na etapie szkolnym. Dlatego Muzeum Krakowa, we współpracy z Kancelarią Rady Miasta i Urzędem Miasta Krakowa zaprasza 4-5 osobowe zespoły uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do udziale w konkursie „Kraków w naszych rękach”. Zadaniem jego uczestników będzie przygotowanie projektu do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa oraz prezentacja pomysłu, którego realizacja ma służyć lokalnej społeczności.

Celami konkursu są: wzmocnienie świadomości obywatelskiej krakowskiej młodzieży, utrwalanie poczucia odpowiedzialności za swoje otoczenie, budowanie społeczeństwa obywatelskiego, a także upamiętnienie odrodzenia krakowskiego samorządu po 1990 r.  i popularyzacja wiedzy na temat dziejów krakowskiej samorządności. Ponadto zapoznanie młodzieży szkolnej ze środkami umożliwiającymi wpływ na decyzję władz miasta i praktycznych umiejętności wypełniania wniosków oraz formułowania oficjalnej korespondencji.  W ramach przygotowań do konkursu odbędą się prelekcje prezentujące dzieje samorządu oraz najważniejsze założenia budżetu obywatelskiego, a także praktyczne warsztaty „ABC projektu do budżetu obywatelskiego”. Wspólnie przekonamy się, że oddolne inicjatywy mają szansę na sukces, a zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności, to nie tylko sposób na ulepszenie miejsca, w którym żyjemy, ale często bardzo wciągające zajęcie.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu Kraków w naszych rękach w 30. rocznicę odrodzonego samorządu Krakowa: https://forms.gle/XVRtpfENpLdSo2L9A

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową, terminarzem i dodatkowymi informacjami znajdują na stronie: www.muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/krakow-w-naszych-rekach

Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać w oddziale Pałac Krzysztofory Muzeum Krakowa; tel. 12 61-92-335, e-mail: krzysztofory@muzeumkrakowa.pl

Kraków w naszych rękach - regulamin konkursu