Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Muzeum Krakowa znów otwarte! Zachęcamy do sprawdzania aktualnych godzin funkcjonowania oddziałów. Do zobaczenia!

Zawieszenie obowiązku prolongowania certyfikatów przewodnickich funkcjonujących na wystawach w Fabryce Emalia Oscara Schindlera oraz Rynek Podziemny.

Decyzją z listopada minionego roku do dnia 31 marca 2021 r. zawiesiłem obowiązek prolongowania certyfikatów przewodnickich funkcjonujących na wystawach w Fabryce Emalia Oscara Schindlera oraz Rynek Podziemny. Postanowienie to podjąłem mając świadomość, iż z racji zamknięcia instytucji kultury spowodowanego pandemią COVID-19 przewodnicy krakowscy nie byli w stanie korzystać ze swoich uprawnień oprowadzając turystów po muzealnych ekspozycjach.

Ze względu ponowne zamknięcie muzeum trwające od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r., postanowiłem ostatecznie przedłużyć okres zawieszenia obowiązku prolongat do dnia 30 kwietnia 2021 r. Do tego czasu wszystkie certyfikaty, których termin ważności wygaśnie, będą nadal honorowane i umożliwią Państwu pracę na muzealnych ekspozycjach.

Równocześnie zaznaczam, iż w przypadku ewentualnego ponownego zamknięcia muzeum po terminie 30 kwietnia 2021 r., ważność certyfikatów będzie automatycznie przedłużana o czas odpowiadający okresowi zamknięcia oddziału Rynek Podziemny i/lub Fabryka Emalia Oskara Schindlera. W takim przypadku Centrum Obsługi Zwiedzających naniesie na prolongowany dokument właściwą datę ważności.

W razie pytań lub wątpliwości proszę kontaktować się z Działem Edukacji (przewodnicy@muzeumkrakowa.pl).

dr Michał Niezabitowski
Dyrektor Muzeum Krakowa