Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.
Strona korzysta z ciasteczek!

Akademia Dydaktyczna - warsztaty metodyczne

Muzeum Krakowa zaprasza Nauczycielki i Nauczycieli do udziału w kolejnej edycji warsztatów metodycznych koncentrujących się na metodach edukacyjnych i środkach dydaktycznych możliwych do zaadaptowania na gruncie edukacji szkolnej.

Program ma na celu wzmocnienie kompetencji dydaktycznych nauczycieli, stworzenie bezpiecznej przestrzeni do uczenia się nowych rzeczy oraz inspirowanie do korzystania z nowych, twórczych rozwiązań edukacyjnych.

W ramach tego cyklu realizujemy warsztaty poświęcone metodom edukacyjnym i środkom dydaktycznym, które można zaadaptować na potrzeby edukacji szkolnej.

Po doświadczeniach minionego roku, jak również odpowiadając na trafiające do nas prośby środowiska nauczycielskiego, niektóre jego elementy planujemy zorganizować w formie zdalnej, dzięki czemu możliwe będzie dotarcie do większej liczby nauczycieli (również tych spoza Krakowa).

Spotkania odbywać się będą w czwartki.

Harmonogram:


21 kwietnia 2022, godz. 16:30–18:00
Akademia dydaktyczna w… fotografii

Zajęcia na platformie Zoom
Prowadzenie: Anna Wencel (Żydowskie Muzeum Galicja)

Warsztaty będą poświęcone wykorzystaniu fotografii archiwalnych i współczesnych w edukacji historycznej, szczególnie w nauczaniu o historii Żydów i Holokauście. Skoncentrujemy się przede wszystkim na budowaniu narracji wokół przykładowych fotografii, na ciekawym i angażującym odbiorców sposobie opowiadania o nich oraz na możliwych interpretacjach zdjęć, w zależności od sposobu ich prezentacji i kontekstu, w jakim zostały umieszczone.

***

26 maja  2022, godz. 16:30–18:00
Akademia dydaktyczna w… przestrzeni

Miejsce: Apteka pod Orłem, pl. Bohaterów Getta 18
Prowadzenie: Katarzyna Kocik

Warsztaty dotyczące wykorzystania przestrzeni w edukacji szkolnej, przestrzeni rozumianej nie tylko jako zabudowa miejska, architektura czy pomniki, ale także jako miejsce puste – miejsce po nieistniejących już obiektach, czy miejsce nieoczywiste – ślad przeszłości zachowany
w tkance miejskiej. Przestrzeni naznaczonej traumą, będącej miejscem zbrodni, ale także ograniczania swobód, stygmatyzacji, upokorzeń i wykluczenia. Zajęcia będą stanowić również odpowiedź na pytanie, jak odszukiwać i interpretować ślady przeszłości, jak wprowadzać do edukacji szkolnej lokalny kontekst i lokalne otoczenie. Będą też okazją do podzielenia się dobrymi praktykami i rekomendacjami.

Informacje organizacyjne:

  • Udział w zajęciach jest bezpłatny
  • Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35,
    e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60
  • Zajęcia odbywać się będą głównie stacjonarnie z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Muzeum Krakowa zastrzega sobie możliwość zmiany formy warsztatów na online w zależności od bieżącej sytuacji epidemicznej

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Działem Edukacji: edukacja@muzeumkrakowa.pl.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej:    https://muzeumkrakowa.pl/nauczyciele

Powiązane wydarzenia