Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Cykl „O solidarności. Rozmowy pokoleń”

Muzeum Nowej Huty - oddział Muzeum Krakowa oraz Stowarzyszenie Sieć Solidarności zapraszają na wyjątkowy cykl rozmów między pokoleniami.

Dyskutować będą liderzy „starej” Solidarności” oraz młode aktywistki i aktywiści. Rozmowy poprowadzi prof. Beata Kowalska (Instytut Socjologii UJ). Debaty są organizowane we współpracy z Instytutem Socjologii Uniwersytet Jagiellońskiego.

Czym dzisiaj jest dla nas S(s)olidarność? Co pozostało po ruchu społecznym, który był wyrazicielem nadziei milionów ludzi? Czy kolejne pokolenia będą chciały czerpać z niego inspirację, pielęgnować wartości samorządności, oddolnej demokracji i codziennej solidarności? Jakie ideały są dla nas nadrzędne w trzeciej dekadzie XXI wieku?