Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.

Depozyt pamięci – zostań kuratorem własnej opowieści

Muzeum Podgórza, oddział Muzeum Krakowa, przez cały marzec zaprasza do odwiedzenia Depozytu Pamięci.

Depozyt pamięci – Rodzina Andy

Cały marzec
Czwartek-niedziela 10.00-17.30

Depozyt pamięci to gablota, w której podgórzanie opowiadają za pomocą wybranych przez siebie artefaktów swoje prywatne historie związane z Podgórzem. Przedmiotom, dokumentom z archiwów rodzinnych towarzyszy osobista opowieść. Gablota jest w pełni autorskim, kuratorskim dziełem tego, kto chce w niej opowiedzieć swoją historię. Przez cały marzec zapraszamy do holu muzeum Podgórza, do niezwykle kameralnego spotkania z historią kobiet z rodziny Pani Zofii Noworól:

Pomimo tragicznej historii mojej rodziny, ta gablota powstała z przekonania, że o życie chodzi, a nie o śmierć. Życie ma ogromną siłę. Nawet siejąc śmierć na masową skalę, trudno je powstrzymać. Dziś my żyjemy w Podgórzu. Zaledwie kilkadziesiąt metrów od domu, w którym urodziła się moja prababcia Frimet i czwórka jej rodzeństwa urodziłam mojego synka. Miecio stawia pierwsze kroki, chodząc po podgórskich ulicach. Ten krajobraz stanowi centrum jego świata. Czasem opowiadam mu na dobranoc spontanicznie snute bajeczki z cyklu „co się śniło babci Freidel?

Dziękuję. za życie wszystkim od których pochodzę i tym, którzy dzielą ze mną swoje.
Zofia Noworól -Ostrowska

Dla kogo?