Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Muzeum Krakowa znów otwarte! Zachęcamy do sprawdzania aktualnych godzin funkcjonowania oddziałów. Do zobaczenia!
Strona korzysta z ciasteczek!

(Foto)czwartki z Muzeum Krakowa

Najważniejsze informacje
Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 16.00 na platformie ZOOM. UWAGA: Przy zapisie niezbędne jest podanie adresu mailowego! Koszt: 10 zł za każde warsztaty Bilety dostępne na stronie: https://bilety.muzeumkrakowa.pl

Cykl dla młodzieży

Informacje o cyklu

Mówi się, że jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. Ile więc o przeszłości mogą nam powiedzieć archiwalne fotografie? A czy współcześnie potrafimy wykorzystać fotografie jako narzędzie budowania dla przyszłych pokoleń narracji o współczesności? Wszystkich zainteresowanych tematem fotografii zapraszamy na cykl warsztatowy, podczas którego postaramy się znaleźć odpowiedź na te oraz wiele innych pytań.

Program

8 kwietnia
(foto)Zmiana 
Podczas warsztatu osoby biorące w nim udział dowiedzą się, czym jest współczesna fotografia reportażowa. Spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie, czy aparat może być narzędziem zmiany oraz czy za pomocą zdjęcia można dokonać krytycznej analizy zjawisk społecznych. Wspólnie zastanowią się także, co przyszłym pokoleniom mogą powiedzieć współczesne fotografie.
Prowadząca: Maria Masternak, Katarzyna Kotula-Domagała

29 kwietnia
(foto)Twórca
Warsztat dotyczyć będzie przede wszystkim kwestii technicznych podstaw fotografii; osoby uczestniczące zdobędą podstawową wiedzę na temat m.in. zasad kompozycji, kadrowania czy roli światła podczas wykonywania zdjęć; spróbują również znaleźć odpowiedź na pytanie, czy fotografia może mieć nastrój oraz co to znaczy „dobre zdjęcie”.
Prowadzący: Marcin Gulis, Katarzyna Kotula-Domagała

13 maja
(foto)Przeszłość
Podczas warsztatu osoby biorące w nim udział zdobędą podstawową wiedzę na temat fotografii jako źródła historycznego. Poznają tym samym elementy warsztatu pracy historyka z fotografią oraz sposób interpretacji zdjęć archiwalnych. Spotkanie będzie również okazją do przyjrzenia się, jaką rolę w dokumentowaniu przeszłości odgrywała fotografia oraz jak współcześnie możemy odtwarzać przeszłość za pomocą obrazu.
Prowadzenie: Mateusz Niemiec
Najważniejsze informacje
Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 16.00 na platformie ZOOM. UWAGA: Przy zapisie niezbędne jest podanie adresu mailowego! Koszt: 10 zł za każde warsztaty Bilety dostępne na stronie: https://bilety.muzeumkrakowa.pl