T_ALT_MENU_TICKETT_ALT_MENU_AVAILABILITYEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 - 29 listopada 2020. Zapraszamy niebawem!

Kraków naprawdę dla wszystkich

Zielono-biała grafika przedstawiająca człowieka w okularach przeciwsłonecznych idącego o lasce

Oferta dla osób ze specjalnymi potrzebami!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zajęcia przeznaczone są dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Każde ze spotkań w szczególny sposób uwzględnia potrzeby jednej z grup docelowych. Jeśli jest to możliwe, udostępniane są do oglądania oryginalne eksponaty lub ich kopie, wykorzystywane są także modele założeń architektonicznych ustawione przy najważniejszych zabytkach Krakowa. Spotkania dla osób z dysfunkcjami słuchu tłumaczone są na polski język migowy.
 
Spotkania (warsztaty muzealne, oprowadzania, spacery miejskie) odbywają się w soboty o godz. 12.00.
28 listopada
Piękno w zasięgu ręki
Spotkanie dla osób z dysfunkcją wzroku poświęcone nieoczywistemu pięknu Podgórza. Pod pojęciem „sztuka” szukamy najczęściej obrazów i rzeźb. Podczas spotkania w Muzeum Podgórza poznamy piękno sztuki użytkowej – dostępnej na co dzień w przestrzeni publicznej, nie tylko w muzeach. Poznamy kafle piecowe w podgórskiej fabryki Barucha, płytki połogowe, zdobienia drzwi, opowiemy sobie o pięknie, które przemija i o potrzebie jego ochrony.
Spotkanie z audiodeskrypcją oraz pomocami dotykowymi. 
Muzeum Podgórza, ul. Powstańców Wielkopolskich 1
Dojazd tramwajem linii: 3, 13, 24, 69 lub autobusami: 127, 158, 174, 178, 274, 301 do przystanku Podgórze SKA 
Jeżeli potrzebowaliby Państwo informacji lub pomocy w dojeździe prosimy o kontakt k.bury@muzeumkrakowa.pl, tel. 516 225 670. 
 
ZMIANA TERMINU! 5 grudnia
Kopiec Kościuszki – najtrwalszy pomnik Krakowa
Spacer dla osób z dysfunkcją wzroku
Zapraszamy na spacer, w czasie którego będziemy odkrywać tajemnice najbardziej niezwykłego pomnika górującego nad całym miastem. Poznamy historię dzielnicy Salwator, Wzgórza bł. Bronisławy i oczywiście kopca Kościuszki otoczonego austriackimi fortyfikacjami.
Prowadzenie: Elżbieta Lang, Katarzyna Bury (Muzeum Krakowa)
Miejsce zbiórki: pętla tramwajowa Salwator 
Dojazd tramwajami linii: 1 i 2 oraz autobusami: 100, 109, 209, 229, 239, 249, 259, 269 do przystanku Salwator.
Jeżeli potrzebowaliby Państwo informacji lub pomocy w dojeździe prosimy o kontakt k.bury@muzeumkrakowa.pl, tel. 516 225 670. 

12 grudnia 
Wesele 
Oprowadzanie po Rydlówce dla osób z dysfunkcją wzroku
Opowieść o dziejach jedynego w swoim rodzaju domu i jego mieszkańcach, o weselu Lucjana Rydla i Weselu Stanisława Wyspiańskiego oraz o losach bohaterów tych pamiętnych wydarzeń. A także historia Włodzimierza Tetmajera, historia miłości i odwagi podążania własną drogą.
Prowadzenie: dr Joanna Zdebska-Schmidt, Katarzyna Bury, Elżbieta Lang (Muzeum Krakowa)
Miejsce: Rydlówka (ul. Tetmajera 28) 
Dojazd linią autobusową nr 704 spod Teatru Bagatela do przystanku końcowego (Bronowice Małe), następnie pieszo ulicami Zielony Most, Katowicką i Tetmajera.
Dla osób potrzebujących pomocy w dotarciu do oddziału zbiórka na pętli tramwajowej Bronowice Małe o godz. 11.30.
 
 
Informacje i zapisy:
Centrum Obsługi Zwiedzających
Rynek Główny 1, 31-042 Kraków
tel. 12 426 50 60, info@muzeumkrakowa.pl
www.facebook.com/muzeumkrakowa
 
 
KOMUNIKAT:
Muzeum Krakowa podejmuje wszelkich starań, aby byli Państwo u nas bezpieczni.
Do naszych oddziałów można wejść tylko w maseczkach bądź przyłbicach, obowiązuje także dezynfekcja rąk. 
Również wszystkie wydarzenia organizowane są z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego wszyscy uczestnicy zajęć realizowanych w przestrzeni zamkniętej zobowiązani są do zakrywania ust i nosa. Wymóg ten dotyczy również osób, które ze względów medycznych zwolnione są z tego obowiązku. W takie sytuacji zalecamy korzystanie z przyłbic lub rezygnację z udziału w zajęciach. Przed wejściem do muzeum konieczna jest również dezynfekcja rąk. W przypadku zajęć realizowanych na wolnym powietrzu zakrywanie ust i nosa nie jest konieczne, o ile uczestnicy zachowują minimum 2-metrowy dystans (ograniczenie to nie dotyczy rodzin oraz osób wspólnie gospodarujących).
W przypadku zaostrzenia sytuacji epidemiologicznej Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania spotkań lub zmiany ich terminu.
Zielono-biała grafika przedstawiająca człowieka w okularach przeciwsłonecznych idącego o lasce