T_ALT_MENU_TICKETT_ALT_MENU_AVAILABILITYEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 - 29 listopada 2020. Zapraszamy niebawem!

Mały wielki Kraków

Zielono-biała grafika przedstawiająca dwie postaci

Specjalna oferta dla rodziców z dziećmi

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Mały wielki Kraków to cykl spacerów miejskich odkrywających przed uczestnikami zupełnie nowe historie i miejsca ukryte w tkance Krakowa. Szlak naszych jesiennych wędrówek wyznaczy krakowska aleja sław! Poznamy nie tylko miejsca związane ze sławnymi krakowianami – artystami, naukowcami, przedsiębiorcami, ale także dowiemy się, jakie znamienite osobistości odwiedziły nasze miasto.
 
Spacery miejskie dla dzieci w wieku 9–12 lat odbywają się w soboty i niedziele o godz. 11.00. Bilety do nabycia w oddziale, przy którym rozpoczyna się dany spacer lub w Centrum Obsługi Zwiedzających. Cena 10 zł od dziecka (jeden opiekun wstęp bezpłatny). Obowiązuje rezerwacja miejsc.
8 listopada
Aleja sław
Miejsce zbiórki: przed wejściem do oddziału Rynek Podziemny
Każdy z Was już wie, że w Krakowie mieszka i mieszkało wiele znanych osobistości. Ale czy wiecie, że od zawsze przybywali tu z całego świata wyjątkowi goście? Jesteście ciekawi, co takiego przeszkadzało Bolesławowi Prusowi, by porządnie się wyspać? Jakie dary otrzymali europejscy władcy podczas słynnej uczty u Wierzynka? Kogo w Krakowie szukał wielki pisarz epoki romantyzmu – Johann Wolfgang Goethe? Gdzie zatrzymali się kompozytor Franciszek Liszt i pisarz Honore de Balzac?  Zapraszamy na spacer szlakiem sławnych gości, którzy zawitali w Krakowie. 
Filip Rekucki-Szczurek (Muzeum Krakowa)
 
KOMUNIKAT:
Muzeum Krakowa podejmuje wszelkich starań, aby byli Państwo u nas bezpieczni.
Do naszych oddziałów można wejść tylko w maseczkach bądź przyłbicach, obowiązuje także dezynfekcja rąk. 
Również wszystkie wydarzenia organizowane są z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego wszyscy uczestnicy zajęć realizowanych w przestrzeni zamkniętej zobowiązani są do zakrywania ust i nosa. Wymóg ten dotyczy również osób, które ze względów medycznych zwolnione są z tego obowiązku. W takie sytuacji zalecamy korzystanie z przyłbic lub rezygnację z udziału w zajęciach. Przed wejściem do muzeum konieczna jest również dezynfekcja rąk. W przypadku zajęć realizowanych na wolnym powietrzu zakrywanie ust i nosa nie jest konieczne, o ile uczestnicy zachowują minimum 2-metrowy dystans (ograniczenie to nie dotyczy rodzin oraz osób wspólnie gospodarujących).
W przypadku zaostrzenia sytuacji epidemiologicznej Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania spotkań lub zmiany ich terminu.
Zielono-biała grafika przedstawiająca dwie postaci