Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Informujemy, że Centrum Obsługi Zwiedzających przeniosło się do Pałacu Krzysztofory. Serdecznie zapraszamy!
Strona korzysta z ciasteczek!

Oprowadzanki

Najważniejsze informacje
Oprowadzania tematyczne dla rodzin odbywają się w wybrane soboty i niedziele o godz. 11.00. Czas trwania: 60–90 min Koszt: w cenie biletu na daną wystawę Rezerwacja: info@muzeumkrakow.pl, tel. 12 426 50 60

Tematyczne oprowadzania rodzinne

Informacje o cyklu

Zwiedzanie muzeum może okazać się niezwykłą przygodą, pełną wyzwań i dobrej zabawy! Zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w interaktywnych oprowadzaniach po wybranych oddziałach Muzeum Krakowa. Będziemy poznawać ekspozycje podążając specjalnie wytyczonymi ścieżkami zwiedzania. W towarzystwie św. Walentego odkryjemy miłosne historie Podgórza. Kot Hipolit zdradzi nam sekrety niesamowitych wynalazków drzemiących w zakamarkach dawnego mieszczańskiego domu. Zajrzymy też głęboko pod ziemię i wzniesiemy się wysoko ponad nią, wdrapując się na szczyt pewnej krakowskiej wieży... Uwaga, bądźcie gotowi! Będziemy mieć ręce „pełne roboty”!

Program

15 maja – Wieża Ratuszowa
U szczytu władzy
Wieża Ratuszowa to obok Sukiennic i kościoła Mariackiego najbardziej znany symbol Krakowa. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest ona pozostałością po dawnej siedzibie władz miejskich, tj. krakowskim ratuszu. W trakcie oprowadzania na podstawie przygotowanych łamigłówek odkryjemy, gdzie zostawili po sobie znaki budowniczowie wieży i odszyfrujemy ich znaczenie. Dowiemy się również, kto poza królem mógł się posługiwać berłem i w jakich okolicznościach go używał. Zastanowimy się także, jakie związki łączyły kata z budynkiem ratusza i czy był on jego częstym gościem. Postaramy się policzyć schody, które musimy pokonać, żeby móc rozkoszować się panoramą widoczną z najwyższego piętra wieży.
Prowadzenie: Justyna Kasińska

19 czerwca – Rynek Podziemny

Archeologiczna przygoda
Czy wiecie, że pod powierzchnią Rynku Głównego kryją się niezwykłe tajemnice? A może chcecie zostać ich odkrywcami, dowiedzieć się, jak pracują archeolodzy i co odnaleźli pod ziemią w samym centrum Krakowa? Na czym tak naprawdę polega praca archeologa? Na zwiedzanie pełne zagadek i archeologicznych odkryć zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków. Na pewno każdy znajdzie tutaj coś ciekawego. Uwaga! Będzie można się pobrudzić!
Prowadzenie: Anna Warzecha, Dominik Lulewicz
Najważniejsze informacje
Oprowadzania tematyczne dla rodzin odbywają się w wybrane soboty i niedziele o godz. 11.00. Czas trwania: 60–90 min Koszt: w cenie biletu na daną wystawę Rezerwacja: info@muzeumkrakow.pl, tel. 12 426 50 60