Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W dniu 8 czerwca (czwartek) w Uroczystość Bożego Ciała wszystkie oddziały Muzeum Krakowa są nieczynne. Link
Strona korzysta z ciasteczek!

Oprowadzanki - interaktywne oprowadzania tematyczne dla rodzin - wiosna 2023

Kolorowa grafika. Mapa, buty podróżnicze, lornetka, dziewczynka w stroju podróżniczym z lupą.

"Oprowadzanki" to cykl interaktywnych oprowadzań po wybranych oddziałach Muzeum Krakowa angażujących wszystkich uczestników (niezależnie od ich wieku – dzieci i dorosłych opiekunów).

Zwiedzanie muzeum może okazać się niezwykłą przygodą, pełną wyzwań i dobrej zabawy!

Kolorowa grafika. Mapa, buty podróżnicze, lornetka, dziewczynka w stroju podróżniczym z lupą.
Zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w interaktywnych oprowadzaniach po wybranych oddziałach Muzeum Krakowa. Będziemy poznawać ekspozycje stałe i czasowe, podążając specjalnie wytyczonymi ścieżkami zwiedzania. Ponadto w ramach Oprowadzanek wyjrzymy także nieco poza mury muzealne, aby odkryć kolejne przygody.

W tegorocznej edycji wiosennej czekają na nas przygody na żydowskim Kazimierzu, gdzie mały Dawid opowie nam niezwykłe historie i wspólnie z jego przyjaciółmi poszukamy zaginionej monety. Dzieci lubią bawić się zabawkami – lalkami, autkami, lubią grać na komputerze, ale przecież rodzice i dziadkowie też kiedyś byli mali – czy i oni mieli swoje ulubione zabawki? O tym przekonamy się, oglądając wystawę w Muzeum Nowej Huty. Kto z nas nie lubi zabawy w chowanego i zaglądania w miejsca na co dzień niedostępne? Zapraszamy na wspólne myszkowanie i szperanie w muzealnej przestrzeni teatralnych zakamarków. Ponadto w Podgórzu poszukamy śladów dawnych żydowskich mieszkańców miasta.

Nie przegapcie tego, co dla Was przygotowaliśmy! Zabierzcie całą Rodzinę i przyjdźcie do Muzeum Krakowa – będziemy mieć ręce „pełne roboty”!
Zwiedzanie muzeum może okazać się niezwykłą przygodą, pełną wyzwań i dobrej zabawy! Zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w interaktywnych oprowadzaniach po wybranych oddziałach Muzeum Krakowa. Będziemy poznawać ekspozycje, podążając specjalnie wytyczonymi ścieżkami zwiedzania. Zaglądniemy do kamienicy mieszczańskiej, by poszukać niezwykłych przedmiotów należących do rodziny Hipolitów. Razem z małym Dawidem dowiemy się, jak wygląda dzieciństwo w kulturze żydowskiej. Na wystawie w Muzeum Podgórza poznamy zasady savoir vivre’u i dowiemy się co nie przystoi szlachcie. Czeka na nas także spotkanie z tajemniczą awangardą.

Nie może Was zabraknąć. Uwaga, bądźcie gotowi! Będziemy mieć ręce pełne roboty!

Informacje organizacyjne:

Oprowadzania tematyczne dla rodzin odbywają się w wybrane soboty i niedziele o godz. 11.00.
Czas trwania: 60–90 min.
Koszt: 15 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny) 

Rezerwacja:
Centrum Obsługi Zwiedzających – Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory), e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. (12) 426 50 60, godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 10.00–19.00.
Kolorowa grafika. Mapa, buty podróżnicze, lornetka, dziewczynka w stroju podróżniczym z lupą.