Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w dniu 28 oraz 29 września Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego będzie nieczynne.
Strona korzysta z ciasteczek!

Oprowadzanki - interaktywne oprowadzania tematyczne dla rodzin - jesień2023

Kolorowa grafika. Mapa, buty podróżnicze, lornetka, dziewczynka w stroju podróżniczym z lupą.

Czy zwiedzanie kojarzy się Wam z długimi kolejkami, wyczerpującym marszem, przechodzeniem przez szereg sal i słyszanym z daleka „proszę nie dotykać”? Jeżeli tak, to z przyjemnością spróbujemy odczarować ten mit, bo wspólne zwiedzanie może okazać się

Kolorowa grafika. Mapa, buty podróżnicze, lornetka, dziewczynka w stroju podróżniczym z lupą.
Zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w interaktywnych oprowadzaniach angażujących wszystkich uczestników (niezależnie od ich wieku – dzieci i dorosłych opiekunów). Będziemy poznawać ekspozycje stałe i czasowe w wybranych oddziałach Muzeum Krakowa oraz zakamarki naszego pięknego miasta, podążając nieoczywistymi ścieżkami. Udowodnimy, że przygoda czeka na każdym kroku!

W tegorocznej edycji jesiennej czekają na nas podróże w czasie i po naszym mieście. Oprowadzanki zaczniemy na Rynku Głównym i przyjrzymy się stojącym na nim kamienicom. Spróbujemy znaleźć ukryte na nich szczegóły, więc bądźcie uważni. Następnie zagłębimy się w otchłań średniowiecznej epoki. Poznamy tajniki dawnej mody oraz opowieść o najromantyczniejszym eksponacie. Spróbujemy własnych sił w projektowaniu ogrodów na wystawie czasowej „Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu”. Jako mali detektywi odszukamy rośliny, które skryły się na obrazach. Na koniec wybierzemy się do odległego fortu – istnej twierdzy i po śladach kocich łapek spróbujemy zgłębić tajniki służby wojskowej dawnych wieków. Nie przegapcie tego, co dla Was przygotowaliśmy! Zabierzcie całą Rodzinę i przyjdźcie do Muzeum Krakowa – będziemy mieć ręce „pełne roboty”!

Informacje organizacyjne:

Oprowadzania tematyczne dla rodzin z dziećmi w wieku 6 – 10 lat odbywają się w wybrane soboty i niedziele o godz. 11.00.
Czas trwania: 60–90 min.
Koszt: 15 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny)
Rezerwacja:
Centrum Obsługi Zwiedzających – Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory), e-mail: info@muzeumkrakow.pl , tel. (12) 426 50 60, godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 10.00–19.00
Bilety można nabyć w Centrum Obsługi Zwiedzających oraz w kasach oddziałów realizujących zajęcia.
limit: 20 osób
Kolorowa grafika. Mapa, buty podróżnicze, lornetka, dziewczynka w stroju podróżniczym z lupą.

Powiązane wydarzenia