T_ALT_MENU_TICKETT_ALT_MENU_AVAILABILITYEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 - 29 listopada 2020. Zapraszamy niebawem!

Tajemniczy kufer

Zielono-biała grafika przedstawiająca kufer

Specjalna oferta dla rodziców z dziećmi

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

28 listopada (UWAGA - sobota!)
Dźwięk spod igły. Gramofon
Rydlówka
Czy wiecie, że istnieje taka igła, która nie potrafi szyć i cerować, za to świetnie zna się na muzyce? Mieści się ona w urządzeniu o nazwie gramofon. Jak ono działa? Kto był jego twórcą? Jak ten wynalazek wpłynął na świat muzyki i kto dziś, w dobie komputerów i internetu, nadal używa gramofonu? Podczas warsztatów poznamy historię tego fascynującego urządzenia i posłuchamy, co ma nam do opowiedzenia i zagrania. 
Ewelina Radecka (Muzeum Krakowa)
 
13 grudnia
Widoczne jak na dłoni. Rękawiczki
Kamienica Hipolitów
Dziś głównym zadaniem rękawiczek jest ochrona dłoni przed zimnem oraz brudem i niewidocznymi dla oka drobnoustrojami. Dawniej te niepozorne części garderoby miały o wiele większe zastosowanie. W starożytności używano ich zamiast sztućców, w epoce średniowiecza służyły do wzywania na pojedynek, a nawet do wyznawania miłości. 150 lat temu były nieodłącznym elementem stroju każdej eleganckiej damy. Jak kiedyś wyglądały rękawiczki i z jakich materiałów je wykonywano? Kiedy ich używano? Na te i inne pytania z odpowiedzią pospieszy tajemniczy kufer. Obejrzymy krakowskie przykłady rękawiczek i na ich podstawie postaramy się stworzyć własne, unikatowe projekty tego niewielkiego, ale ważnego dodatku garderoby.
Iwona Kawalla-Lulewicz (Muzeum Krakowa)

KOMUNIKAT:
Muzeum Krakowa podejmuje wszelkich starań, aby byli Państwo u nas bezpieczni.
Do naszych oddziałów można wejść tylko w maseczkach bądź przyłbicach, obowiązuje także dezynfekcja rąk. 
Również wszystkie wydarzenia organizowane są z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego wszyscy uczestnicy zajęć realizowanych w przestrzeni zamkniętej zobowiązani są do zakrywania ust i nosa. Wymóg ten dotyczy również osób, które ze względów medycznych zwolnione są z tego obowiązku. W takie sytuacji zalecamy korzystanie z przyłbic lub rezygnację z udziału w zajęciach. Przed wejściem do muzeum konieczna jest również dezynfekcja rąk. W przypadku zajęć realizowanych na wolnym powietrzu zakrywanie ust i nosa nie jest konieczne, o ile uczestnicy zachowują minimum 2-metrowy dystans (ograniczenie to nie dotyczy rodzin oraz osób wspólnie gospodarujących).
W przypadku zaostrzenia sytuacji epidemiologicznej Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania spotkań lub zmiany ich terminu.
Zielono-biała grafika przedstawiająca kufer