Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.

Wydarzenia towarzyszące wystawie „Wisła. Re-kreacja”

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wydarzenia towarzyszące wystawie „Wisła. Re-kreacja”.

Wystawa „Wisła. Re-kreacja” mieści się na II piętrze Pałacu Krzysztofory.
Więcej informacji o wystawie: https://muzeumkrakowa.pl/wystawy/wisla-re-kreacja

Zapraszamy!

Zajęcia edukacyjne towarzyszące wystawie „Wisła re-kreacja”

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną towarzyszącą wystawie „Wisła re-kreacja”

Zajęcia odbywają się w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) w okresie trwania wystawy czasowej „Wisła re-kreacja”, tj. do 30 października 2022 r.

Rezerwacja: krzysztofory@muzeumkrakowa.pl , 12 619-23-35

Śladem krokodyla
W ramach warsztatów muzealnych odwiedzimy wystawę „Wisła re-kreacja”. Ruszymy śladem pewnego aligatora, który postanowił zamieszkać w Wiśle. Dowiemy się także, kim byli włóczkowie, jaką rolę odegrali podczas najazdu tatarskiego na Kraków i co mają wspólnego z Lajkonikiem. Poznamy również zasady obowiązujące podczas rekreacji nad Wisłą. W części warsztatowej przygotujemy prace plastyczne – własne krokodyle!

Zajęcia dla grup przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych (klasy I-IV). Czas trwania: 90 min.

O dawnych i dzisiejszych użytkownikach Wisły
W swoich długiej historii Wisła pełniła wiele funkcji, a styczność z rzeką mieli przedstawiciele różnych zawodów. Kogo dawniej nazywano flisakiem, czemu służyły galary, i kiedy zaczęto uprawiać na Wiśle sporty wodne? W trakcie lekcji uczniowie dowiedzą się, w jaki sposób mieszkańcy Krakowa wykorzystywali jej wody, na których z czasem powstała żegluga rzeczna, a później pojawili się także plażowicze.

Zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Czas trwania: 60 min.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Powiązane wydarzenia