Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Strona korzysta z ciasteczek!

Z tęsknoty za naturą…

W czasie trwania tego tygodnia na Facebook'u Kamienicy Hipolitów publikowane będą posty o kwiatach i roślinach w przeszłości, o ozdobnych donicach i żardinierach. Będziemy poszukiwać kwiatowych i owadzich motywów na eksponatach w naszym Oddziale.

Wydarzenia towarzyszące:

  1. Nanołączka – punkt dystrybucji roślin – w porozumieniu z Zarządem Zieleni Miejskiej oraz Fundacją Kwietną w Kamienicy Hipolitów zostanie zorganizowany punkt dystrybucji nasion kwiatów wabiących pszczoły. 
  2. Punkt Wymiany Roślin – targ wymiany roślin niechcianych. W sieni Kamienicy Hipolitów będzie można pozostawić rośliny lub wymienić się sadzonkami.
  3. Spacer „Kwiaty niegdyś, kwiaty dziś” – spacer edukacyjny. W czasie jego trwania  uczestnicy będą mieli okazję poznania roślin popularnych w przeszłości, ich symboliki i znaczenia oraz roślin popularnych współcześnie.
  4. Warsztaty „Ukwiecone papierem” – warsztaty robienia kwiatów z papieru. W ich trakcie prócz nauki przygotowywania papierowych kwiatów będzie okazja porozmawiać o symbolice kwiatów w bukietach oraz roślinach hodowanych w domu przeszłości. 

O parkach i terenach zielonych

W czasie trwania tego tygodnia publikowane będą posty poświęcone krakowskim parkom i terenom zielonym, z uwzględnieniem ich historii, ikonografii oraz ciekawostek z nimi związanych.

Wydarzenia towarzyszące:

  1. Wykład – Ogrody, parki i plantacje, czyli zieleń w Krakowie w XIX i XX stuleciu – prowadząca – Elżbieta Lang. Wykład odbędzie się stacjonarnie, w Kamienicy Hipolitów.
  2. Wykład – Parki – współczesne planowanie – prowadzący – przedstawiciel Stowarzyszenia Architektów Polskich, Marcin Brataniec wraz z Urszulą Forczek-Brataniec. Wykład odbędzie się stacjonarnie, w Kamienicy Hipolitów. 

Powiązane wydarzenia