Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Strona korzysta z ciasteczek!

Akademia dydaktyczna w… fotografii

Muzeum Krakowa zaprasza Nauczycielki i Nauczycieli do udziału w kolejnej edycji warsztatów metodycznych koncentrujących się na metodach edukacyjnych i środkach dydaktycznych możliwych do zaadaptowania na gruncie edukacji szkolnej.

Program ma na celu wzmocnienie kompetencji dydaktycznych nauczycieli, stworzenie bezpiecznej przestrzeni do uczenia się nowych rzeczy oraz inspirowanie do korzystania z nowych, twórczych rozwiązań edukacyjnych.

Jesienna edycja warsztatów dedykowana jest nauczycielom przedmiotów humanistycznych w szkołach podstawowych (kl. IV-VIII) oraz ponadpodstawowych.
Opowiedz fotografię! Warsztaty będą poświęcone wykorzystaniu fotografii archiwalnych i współczesnych w edukacji historycznej. Skoncentrujemy się przede wszystkim na budowaniu narracji wokół przykładowych fotografii, na ciekawym i angażującym odbiorców sposobie opowiadania o nich oraz na możliwych interpretacjach zdjęć, w zależności od sposobu ich prezentacji i kontekstu, w jakim zostały umieszczone.


Termin: 23 listopada 2021, godz. 18:00–19:30

Miejsce: Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35 (sala edukacyjna, IV piętro)

Formularz zgłoszeniowy: zapisy na warsztaty jeszcze nie otwarte.
Szczegółowe informacje wkrótce.

Prowadząca: Anna Wencel (Żydowskie Muzeum Galicja) – edukatorka w Dziale Edukacji Żydowskiego Muzeum Galicja, absolwentka Katedry Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2017 roku rozpoczęła studia doktoranckie w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN – temat planowanej rozprawy doktorskiej: Emigracja Żydów z Polski do Francji w latach 1919-1939. Koordynatorka projektów edukacyjnych, m.in. Kontekst nauczania o Holokauście – seminaria dla nauczycieli; autorka i współautorka wystaw, m.in.: Domy wieczności. Cmentarze żydowskie dawnej Galicji, Węgierskie Lwy Judy w Galicji, Wszystkie drogi. Historie Żydów ocalonych z Zagłady oraz publikacji: Drejdl i hamantasze – przewodnik po kulturze żydowskiej dla najmłodszych, Na kartkach kalendarza. Judaizm i tradycja żydowska, Dziennik Janki Goldstein.

Informacje organizacyjne:

  • Udział w warsztatach jest bezpłatny.
  • Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzone są osobno na każde warsztaty poprzez formularz zgłoszeniowy online.
  • Osoby, które wezmą udział w minimum trzech warsztatach otrzymają zaświadczenia o udziale w projekcie.
  • Warsztaty odbywać się będą stacjonarnie z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Muzeum Krakowa zastrzega sobie możliwość zmiany formy warsztatów na online, w zależności od bieżącej sytuacji epidemicznej.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Działem Edukacji: edukacja@muzeumkrakowa.pl.

Powiązane oddziały