Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Strona korzysta z ciasteczek!

Akademia dydaktyczna w… przestrzeni

Muzeum Krakowa zaprasza Nauczycielki i Nauczycieli do udziału w kolejnej edycji warsztatów metodycznych koncentrujących się na metodach edukacyjnych i środkach dydaktycznych możliwych do zaadaptowania na gruncie edukacji szkolnej.

Program ma na celu wzmocnienie kompetencji dydaktycznych nauczycieli, stworzenie bezpiecznej przestrzeni do uczenia się nowych rzeczy oraz inspirowanie do korzystania z nowych, twórczych rozwiązań edukacyjnych.

Jesienna edycja warsztatów dedykowana jest nauczycielom przedmiotów humanistycznych w szkołach podstawowych (kl. IV-VIII) oraz ponadpodstawowych.
Warsztaty dotyczące wykorzystania przestrzeni w edukacji szkolnej – przestrzeni rozumianej nie tylko jako zabudowa miejska, architektura czy pomniki, ale także jako miejsce puste – po nieistniejących już obiektach czy miejsce nieoczywiste – ślad przeszłości zachowany w tkance miejskiej. Przestrzeni naznaczonej traumą, będącej miejscem zbrodni, ale także ograniczania swobód, stygmatyzacji, upokorzeń i wykluczenia. Zajęcia będą stanowić również odpowiedź na pytanie, jak odszukiwać i interpretować ślady przeszłości,  jak wprowadzać do edukacji szkolnej lokalny kontekst i lokalne otoczenie. Będą też okazją do podzielenia się dobrymi praktykami i rekomendacjami.


Termin: 14 grudnia 2021, godz. 16:00-17:30

Miejsce: Apteka Pod Orłem, Plac Bohaterów Getta 18

Formularz zgłoszeniowy: zapisy na warsztaty jeszcze nie otwarte. Szczegółowe informacje wkrótce.

Prowadząca: Katarzyna Kocik (Muzeum Krakowa, oddział Apteka Pod Orłem) -  historyk, judaistka, doktorantka Instytutu Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UJ. Adiunkt Muzeum Krakowa. Zainteresowania badawcze: Zagłada Żydów krakowskich, historia krakowskiego getta i obozu KL Plaszow, działalność polskiego ruchu socjalistycznego w czasie okupacji niemieckiej.

Informacje organizacyjne:

  • Udział w warsztatach jest bezpłatny.
  • Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzone są osobno na każde warsztaty poprzez formularz zgłoszeniowy online.
  • Osoby, które wezmą udział w minimum trzech warsztatach otrzymają zaświadczenia o udziale w projekcie.
  • Warsztaty odbywać się będą stacjonarnie z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.
  • Muzeum Krakowa zastrzega sobie możliwość zmiany formy warsztatów na online, w zależności od bieżącej sytuacji epidemicznej.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Działem Edukacji: edukacja@muzeumkrakowa.pl.

Powiązane oddziały