Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.

Akademia dydaktyczna w… przestrzeni

Muzeum Krakowa zaprasza Nauczycielki i Nauczycieli do udziału w kolejnej edycji warsztatów metodycznych koncentrujących się na metodach edukacyjnych i środkach dydaktycznych możliwych do zaadaptowania na gruncie edukacji szkolnej.

Program ma na celu wzmocnienie kompetencji dydaktycznych nauczycieli, stworzenie bezpiecznej przestrzeni do uczenia się nowych rzeczy oraz inspirowanie do korzystania z nowych, twórczych rozwiązań edukacyjnych.

W ramach tego cyklu realizujemy warsztaty poświęcone metodom edukacyjnym i środkom dydaktycznym, które można zaadaptować na potrzeby edukacji szkolnej.

Po doświadczeniach minionego roku, jak również odpowiadając na trafiające do nas prośby środowiska nauczycielskiego, niektóre jego elementy planujemy zorganizować w formie zdalnej, dzięki czemu możliwe będzie dotarcie do większej liczby nauczycieli (również tych spoza Krakowa).

Spotkania odbywać się będą w czwartki.
Miejsce: Apteka pod Orłem, pl. Bohaterów Getta 18
Prowadzenie: Katarzyna Kocik

Warsztaty dotyczące wykorzystania przestrzeni w edukacji szkolnej, przestrzeni rozumianej nie tylko jako zabudowa miejska, architektura czy pomniki, ale także jako miejsce puste – miejsce po nieistniejących już obiektach, czy miejsce nieoczywiste – ślad przeszłości zachowany
w tkance miejskiej. Przestrzeni naznaczonej traumą, będącej miejscem zbrodni, ale także ograniczania swobód, stygmatyzacji, upokorzeń i wykluczenia. Zajęcia będą stanowić również odpowiedź na pytanie, jak odszukiwać i interpretować ślady przeszłości, jak wprowadzać do edukacji szkolnej lokalny kontekst i lokalne otoczenie. Będą też okazją do podzielenia się dobrymi praktykami i rekomendacjami.

Informacje organizacyjne

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60

Zajęcia odbywać się będą głównie stacjonarnie z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Muzeum Krakowa zastrzega sobie możliwość zmiany formy warsztatów na online w zależności od bieżącej sytuacji epidemicznej.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Działem Edukacji: edukacja@muzeumkrakowa.pl.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej:  https://muzeumkrakowa.pl/nauczyciele

Zapisy do newslettera edukacyjnego – www.muzeumkrakowa.pl