Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Alef, bet i gimel – kazimierski elementarz i inne przygody ze świata małego Dawida

Kolorowa grafika promująca cykl „Oprowadzanki”.
Najważniejsze informacje
Oprowadzania tematyczne dla rodzin odbywają się w wybrane soboty i niedziele o godz. 11.00.
Czas trwania: 60–90 min
Koszt: 15 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny)
Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających – Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory), e-mail: info@muzeumkrakow.pl, tel. (12) 426 50 60, godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 10.00 – 19.00

Stara Synagoga, oddział Muzeum Krakowa zaprasza rodziny z dziećmi na interaktywne oprowadzanie w ramach cyklu „Oprowadzanki”.

Dawid mieszka w bajt z awą, imą i achot. Odkąd skończył trzy lata chodzi do chederu, gdzie uczy się czytania po hebrajsku…”. Tak rozpoczyna się opowieść o chłopcu, który stanie się naszym przewodnikiem po najstarszej w Polsce synagodze. Dawid i jego rodzina zdradzą nam, jak wygląda dzieciństwo w kulturze żydowskiej i czym różni się ono od znanej nam codzienności. Odkryjemy również ciekawostki związane z żydowską szkołą. Dowiemy się, jakie obowiązki spoczywały na dzieciach do niej uczęszczających. Poznamy również podstawy języka hebrajskiego – od alfabetu po proste słówka używane na co dzień.
Prowadzący: Aleksandra Gaj

***
Oprowadzanki to cykl interaktywnych oprowadzań po wybranych oddziałach Muzeum Krakowa angażujących wszystkich uczestników (niezależnie od ich wieku – dzieci i dorosłych opiekunów).

Zwiedzanie muzeum może okazać się niezwykłą przygodą, pełną wyzwań i dobrej zabawy! Zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w interaktywnych oprowadzaniach po wybranych oddziałach Muzeum Krakowa. Będziemy poznawać ekspozycje, podążając specjalnie wytyczonymi ścieżkami zwiedzania. Zaglądniemy do kamienicy mieszczańskiej, by poszukać niezwykłych przedmiotów należących do rodziny Hipolitów. Razem z małym Dawidem dowiemy się, jak wygląda dzieciństwo w kulturze żydowskiej. Na wystawie w Muzeum Podgórza poznamy zasady savoir vivre’u i dowiemy się co nie przystoi szlachcie. Czeka na nas także spotkanie z tajemniczą awangardą.

Nie może Was zabraknąć. Uwaga, bądźcie gotowi! Będziemy mieć ręce pełne roboty!
Kolorowa grafika promująca cykl „Oprowadzanki”.
Najważniejsze informacje
Czas trwania: 60–90 min
Koszt: 15 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny)

Powiązane wydarzenia