Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Architektoniczne przemiany Krakowa w okresie II wojny światowej

Apteka Pod Orłem, START: na rogu ul. Lea i Józefitów, zaraz przy Parku Krakowskim
Kolorowe zdjęcie kamienicy w której znajduje się Apteka pod Orłem
Najważniejsze informacje
Cena: 15 zł/os.
Brak rezerwacji
Zakup biletów online i w kasie Apteki pod Orłem: KUP BILET

Apteka pod Orłem zaprasza na spacer po mieście...

Podczas spaceru uczestnicy poznają historię jedynego w pełni ukończonego przez okupantów osiedla dla Niemców, zmian w przestrzeni Rynku Głównego oraz przeobrażeń na Wzgórzu Wawelskim i w jego bezpośredniej okolicy. Ponadto postaramy sobie odpowiedzieć na niełatwe pytanie: co zawdzięczamy Niemcom? A tym samym jak powinniśmy radzić sobie z trudnym dziedzictwem pozostawionym przez okupantów.
Osoba prowadząca: Jan Jakub Grabowski
Kolorowe zdjęcie kamienicy w której znajduje się Apteka pod Orłem