Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Muzeum Krakowa znów otwarte! Zachęcamy do sprawdzania aktualnych godzin funkcjonowania oddziałów. Do zobaczenia!

Archiwa społeczne - co, jak i dlaczego?

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Kamera na Nowohucian"

Archiwa społeczne to oddolne inicjatywy, które dokumentują lokalną historię – oporu społecznego, organizacji pozarządowych, czy życia codziennego. Zagłębiają się w przeszłość tam gdzie często nie sięgają państwowe instytucje. W trakcie spotkania porozmawiamy o tym, czym są archiwa społeczne, kto może być archiwistą społecznym, jakimi narzędziami posługują się dokumentując przeszłość. Posłuchamy również opowieści o konkretnych projektach, w tym tych dedykowanych Nowej Hucie. I kto wie, może okaże się, że niektórzy z nas są archiwistami społecznymi nawet o tym nie wiedząc!

W spotkaniu wezmą udział goście: Adriana Kapała – pracowniczka Centrum Archiwistyki Społecznej, Monika Szewczyk - współautorka projektów "Romowie w Nowej Hucie", Karolina Żłobecka - kierowniczka Muzeum Nowej Huty.

Prowadzenie: dr hab. Agnieszka Chłosta-Sikorska.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook Muzeum Nowej Huty.

Wydarzenie bezpłatne