Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Bitwa krakowskich czarnoksiężników. Pan Twardowski vs Krzysztofor Wielki

Pałac Krzysztofory zaprasza na przedstawienie teatralne dla najmłodszych z cyklu „Księgi Krzysztoforskie"!

Na czwartkowy obiad do Pałacu Krzysztofory przybywa Pan Twardowski. Pojawia się tu na zaproszenie Krzysztofora Wielkiego. Daniem głównym ma być rosół z koguta, który przyrządza kucharka Maryśka. Podczas spotkania dochodzi jednak do awantury – jak to zwykle między czarnoksiężnikami bywa, każdy z nich chce udowodnić swoją wyższość nad drugim.

Uczestnicząca w przedstawieniu publiczność zostanie podzielona na dwie drużyny, którym przewodzić będą czarnoksiężnicy. Podczas zmagań, nie tylko sportowych, będą ćwiczyć m.in. rzut kamieniem filozoficznym … na Księżyc. Co z tych zmagań wyniknie, dowiemy się w trakcie przedstawienia.

Miejsce: Sala Miedziana, Pałac Krzysztofory
Prowadzenie: Teatr Otwarty TO
Limit osób: 70 osób
Cena: 10 zł od dziecka (jeden opiekun wstęp wolny)
Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków,
tel.: 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Księgi Krzysztoforskie to cykl spektakli dla dzieci w wieku 4-10 lat, podczas których dzieci poznają bogaty świat krakowskich podań i opowieści. W przedstawieniach pojawiają się m.in. Pan Twardowski, Smok Wawelski, szewc Skuba, Lajkonik, a także inni bohaterowie znani z legend Krakowa. Przedstawienia realizowanie są przez Teatr Otwarty. Spektakle odbywają się w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory w niedzielne przedpołudnia.