Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Bławatny marzec, czyli spotkanie z konserwatorem tkanin

Zdjęcie z warsztatów. Osoba szyjąca proporczyk.
Najważniejsze informacje
Zajęcia odbywają się w oddziale Thesaurus Cracoviensis, w Pracowniach Konserwacji przy ul. Księcia Józefa 337
Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
Koszt zajęć – 25 zł
Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy na dane zajęcia uruchamiane są miesiąc przed datą spotkania.
Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60

Thesaurus Cracoviensis, oddział Muzeum Krakowa zaprasza na warsztaty z cyklu „Klinika dla rzeczy”.

Podczas spotkania omówione zostaną podstawowe techniki zdobienia tkanin (hafty, aplikacje), a także surowce i materiały do tego wykorzystywane – ich wartość technologiczna, estetyczna i materialna. Uczestnicy wprowadzeni zostaną w tajniki pracy konserwatora tkanin, a następnie samodzielnie wykonają proste zabiegi konserwatorskie, takie jak podklejanie drobnych uszkodzeń czy zabezpieczenie metodą nitki kładzionej z wykorzystaniem materiałów pomocniczych. Na zakończenie zajęć porady i konsultacje dla słuchaczy z dziedziny konserwacji tkanin.
Zdjęcie z warsztatów. Osoba szyjąca proporczyk.
Najważniejsze informacje
Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
Koszt zajęć – 25 zł
Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy na dane zajęcia uruchamiane są miesiąc przed datą spotkania.