Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W najbliższy poniedziałek, 17 stycznia nie będzie dostępu do Pałacu Krzysztofory od strony Rynku Głównego. Proszę o korzystanie w tym dniu z bramy od ulicy Szczepańskiej.

Co mogą smoki, a czego nie, zaraz dowiesz się – spektakl dla dzieci

W niedzielne przedpołudnia zapraszamy do Pałacu Krzysztofory na przedstawienia Teatru Otwartego. Podczas pierwszego spotkania zobaczymy spektakl z cyklu „Smoczych opowieści”

27 lutego zapraszamy na kolejne przedstawienie dla dzieci w ramach cyklu Księgi Krzysztoforskie. Tym razem zobaczymy przygody, jakie spotkały krewnego Smoka Wawelskiego, Smoczka Obiboczka.
Spektakl odbędzie o godzinie 11:00 w Sali Miedzianej (Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35).

Mieszkańcy leśnej polany, znajdującej się na krakowskim Zakrzówku, Smoczek Obiboczek i Skrzacik Pomponik, przeżywają wspólnie zabawne sytuacje. Bywają nieposłuszni i niegrzeczni, co powoduje pewne kłopoty, o których nie śniło się nawet Smokowi Wawelskiemu! Ale, na szczęście, wszystko kończy się dobrze. Dowiadują się, jak ważna jest kultura osobista, dobre wychowanie i co wspólnego ma z nimi czytanie książek. W drodze towarzyszą im Pan Anatol Bibliotekarz Znakomity, Waldemar Ojciec Smok, Nauczyciel Papug Dziób i inne, wielobarwne postaci tego spektaklu w dwóch odsłonach.

Przedstawienie składa się z elementów teatru żywego aktora oraz teatru kukiełkowo-lalkowego. W czasie spektaklu Dzieci zostają zaproszone na scenę, współtworząc opowiadaną bajkę. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i niezwykłe przeżycia!
Księgi Krzysztoforskie to cykl spektakli dla dzieci w wieku 3-9 lat, podczas których dzieci poznają bogaty świat krakowskich podań i opowieści. W przedstawieniach pojawiają się m.in. Pan Twardowski, Smok Wawelski, szewc Skuba, Lajkonik, a także inni bohaterowie znani z legend Krakowa. Przedstawienia realizowanie są przez Teatr Otwarty.
Spektakle odbywają się w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory w niedzielne przedpołudnia.

Realizacja: Teatr Otwarty TO
Limit: 50 osób
Cena: 10 zł od dziecka (jeden opiekun wstęp wolny)

Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków,

tel.: 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

INFORMACJA WS. PASZPORTÓW COVIDOWYCH

Muzeum Krakowa informuje, że w związku z wprowadzonymi z dniem 1 grudnia 2021 r. obostrzeniami dotyczącymi ograniczenia liczby osób zwiedzających wystawy i biorących udział w wydarzeniach edukacyjnych, a także wyłączenia spod tych ograniczeń osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 - Muzeum umożliwiać będzie osobom zaszczepionym zwiedzanie oraz udział w wydarzeniach poza obowiązującymi limitami po przedstawieniu przez nie certyfikatu zaszczepienia (w postaci wydrukowanej lub cyfrowej). Przedstawienie certyfikatu jest oczywiście dobrowolne, jednak jego nieprzedstawienie może spowodować konieczność oczekiwania na wejście na wystawę lub niemożność uczestniczenia w wydarzeniu.
Wybierając się do Muzeum Krakowa, pamiętajcie zatem o certyfikatach!