Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

DNA Krakowa: Czy Kraków potrzebuje więcej pomników?

Kolorowa grafika promująca wydarzenie.

Zapraszamy na najbliższe spotkanie z cyklu DNA Krakowa.

Czy Krakowowi grozi tzw. pomnikoza, a może jest wprost przeciwnie i wciąż brakuje nam upamiętnień ważnych dla miasta osób i wydarzeń? Na najbliższym DNA Krakowa porozmawiamy nie tylko o tym czy potrzebujemy więcej pomników, ale również o ich społecznych funkcjach, tematach które dominują w nowych krakowskich pomnikach oraz o tych niedoreprezentowanych, o ich odbierze przez mieszkańców i jakości artystycznej. Zapraszamy do wspólnej rozmowy wszystkich którym rzeźba, jakość przestrzeni i polityka pamięci nie są obojętne.

Naszymi gośćmi będą:
Magdalena Buczyńska-Zapała – Stowarzyszenie Architektów Polskich
Czesław Dźwigaj – artysta rzeźbiarz
Dominika Kuśnierz-Krupa – Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków
Marta Kutniowska - Plastyk Miasta Krakowa
Marcin Laberschrek - Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego
Elżbieta Lang - Muzeum Krakowa
Kolorowa grafika promująca wydarzenie.