Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

DNA Krakowa - Czy zazielenienie Krakowa jest trudne?

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu DNA Krakowa. Tym razem przyjrzymy się krakowskiej zieleni.

Tak jak kod genetyczny decyduje o cechach człowieka, tak mieszkańcy, występujące między nimi powiązania oraz wynikająca z nich aktywność, są podstawą dla kształtowania charakteru Krakowa.
Miejski ekosystem tworzą organizacje i ludzie działający w różnych obszarach, o rozmaitych motywacjach, postawach, celach i sposobach działania. Te odmienności mogą stać się przestrzenią konfliktu, ale wymiana doświadczeń i dialog dają szansę, by różnice te przekuć w siłę.

26 listopada o godzinie 17.00 zastanowimy się nad miejską zielenią. Jest ona niezbędna mieszkańcom jako przestrzeń wypoczynku i izolacji od miejskiego zgiełku, pomaga w oczyszczaniu powietrza, obsadzone drzewami pierzeje ulic dają cień i zmniejszają temperaturę. Czy więc zazielenienie Krakowa jest łatwym zadaniem? Zieleni zagraża presja inwestycyjna, ale niektóre z tych inwestycji mają na celu zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko, jak w przypadku budowy linii tramwajowych. Czy potrzebujemy więcej zieleni urządzonej, czy wręcz przeciwnie powinniśmy pozostawić ją w stanie najbardziej zbliżonym do naturalnego? Jak osiągnąć kompromis między różnymi potrzebami mieszkańców, tak by Kraków mógł stać się bardziej zielony, a przez to przyjazny?

Prowadzenie: Kamil Stasiak
Miejsce: Fabryka Emalia Oskara Schindlera

Konieczność rezerwacji miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35), tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Wstęp bezpłatny