Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.

DNA Krakowa - Jakie bulwary dla krakowian?

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu DNA Krakowa. Tym razem przyjrzymy się krakowskim bulwarom.

19 maja (czwartek), godz. 17:30
Miejsce: II piętro, wystawa czasowa Wisła. Re-kreacja, Pałac Krzysztofory
Transmisja online na profilu Muzeum Krakowa na Facebooku.

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu DNA Krakowa. Tym razem zastanowimy się nad kształtem bulwarów w Krakowie i aktywnością mieszkańców, która się na nich rozgrywa.
Tak jak kod genetyczny decyduje o cechach człowieka, tak mieszkańcy, występujące między nimi powiązania oraz wynikająca z nich aktywność, są podstawą dla kształtowania charakteru Krakowa.
Miejski ekosystem tworzą organizacje i ludzie działający w różnych obszarach, o rozmaitych motywacjach, postawach, celach i sposobach działania. Te odmienności mogą stać się przestrzenią konfliktu, ale wymiana doświadczeń i dialog dają szansę, by różnice te przekuć w siłę.

Historyczny Kraków odwracał się do Wisły plecami, jakby bojąc się jej potęgi. W większym stopniu korzystał z jej skromniejszych, częściowo nieistniejących już dopływów. I współcześnie kontakt wielu krakowian z Wisłą jest sporadyczny. Są jednak mieszkańcy dla których rzeka jest osią miasta, naturalnym bogactwem, a jej otoczenie zielonym rezerwuarem Krakowa. Spotykamy się by porozmawiać o tym jak zmienią się krakowskie bulwary, w obecnym kształcie powstałe przede wszystkim jako zabezpieczenie przed powodziami. Czy zmiana ich formy, ale może przede wszystkim rozgrywająca się wokół nich społeczna działalność, może na nowo otworzyć Wisłę dla krakowian?
„Błękitny” temat najbliższego DNA Krakowa jest nawiązaniem do wystawy czasowej „Wisła re-kreacja”, na której temat znaczenia rzeki dla krakowian został szeroko zaprezentowany.

W spotkaniu wezmą udział:
Katarzyna Opałka – Zarząd Zieleni Miejskiej
Małgorzata Gostkowska-Morawiec i Józef Lassota – armatorzy krakowskich barek
Paweł Augustynek Halny – Koalicja Ratujmy Rzeki
Jarosław Tarański – Velo Małopolska
Mateusz Niemiec – kurator wystawy „Wisła. Re-kreacja

Brak rezerwacji.
Wydarzenie bezpłatne. Na żywo i online na profilu Muzeum Krakowa na Facebooku.