Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Do „zera” do „pala”, czyli jaka jest Wisła

Kolorowa grafika promująca wystawę. Kobiety leżące na plaży, w tle Wawel.
Najważniejsze informacje
Miejsce wydarzenia: Sala Jury Szopek Krakowskich (Pałac Krzysztofory, II piętro)
Limit osób: 25
Udział bezpłatny
Konieczność rezerwacji: Centrum Obsługi Zwiedzających: Rynek Główny 1, 31-042 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Dział Fotografii Krakowskiej Muzeum Krakowa, zaprasza na spotkanie w ramach wydarzeń towarzyszących wstawie „Wisła. Re-kreacja”.

Jak mawiają flisacy “Nie zna życia, kto nie pływał na galarze”! O tym czy to prawda i z czym wiąże się pływanie galarami porozmawiamy z Józefem Ratajczakiem, jednym z nestorów krakowskiego flisactwa. Opowiemy o tym co oznacza zero na Wiśle oraz o tym jak wygląda spływanie nią aż do samego pala, czyli do Gdańska. Będzie też kilka słów o tym jak powstają galary i jakie są tajniki flisackiego rzemiosła.
Osoba prowadząca spotkanie: Józef Ratajczak
Rozmowę poprowadzi kurator wystawy Mateusz Niemiec.
Kolorowa grafika promująca wystawę. Kobiety leżące na plaży, w tle Wawel.
Najważniejsze informacje
Limit osób: 25
Udział bezpłatny

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury