Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W najbliższy poniedziałek, 17 stycznia nie będzie dostępu do Pałacu Krzysztofory od strony Rynku Głównego. Proszę o korzystanie w tym dniu z bramy od ulicy Szczepańskiej.

Drążenie miasta - Ziemia: Trzęsienia ziemi w dawnym Krakowie

Rynek Podziemny, oddział Muzeum Krakowa, w ramach corocznie odbywającego się Święta oddziału zaprasza na wykład: Trzęsienia ziemi w dawnym Krakowie.

W styczniu 2022 r. już po raz jedenasty w ramach święta oddziału Rynek Podziemny drążymy miasto w poszukiwaniu różnych tematów związanych z Krakowem. Od trzech lat towarzyszą nam w tym żywioły. Teraz przyszedł czas na kolejny z nich – ziemię. Przyjrzymy się ziemi z punktu widzenia geodetów, geografów, artystów, a także historyków oraz historyków sztuki. Dzięki życzliwości Muzeum Geologicznego ING PAN udamy się w fascynującą podróż do wnętrza ziemi, a wiosną poznamy sekrety krakowskich ogrodów. Nie zapomnimy też o najmłodszych uczestnikach święta oddziału, dla których przygotowaliśmy specjalne warsztaty. Zapraszamy!

*(ze względów pandemicznych warsztaty dla najmłodszych zostały przesunięte, informacje szczegółowe zostaną podane później w Aktualnościach)

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających (e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60) – (liczba miejsc ograniczona)

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny
18 stycznia 2022 r., godz. 17.30
(Wykład stacjonarny, Rynek Podziemny, Rynek Główny 1)

Trzęsienia ziemi w dawnym Krakowie

Kraków w przeszłości nawiedzały trzęsienia ziemi, choć nasze miasto leży daleko od obszarów sejsmicznych. W czasie wykładu dowiemy się skąd się biorą trzęsienia ziemi, jak to możliwe, że występowały w Krakowie, a także dzięki komu wiemy, że kiedyś miały miejsce.

Prowadzenie: Katarzyna Matusik-Niwicka (geograf, przewodniczka po Krakowie)

INFORMACJA WS. PASZPORTÓW COVIDOWYCH

Muzeum Krakowa informuje, że w związku z wprowadzonymi z dniem 1 grudnia 2021 r. obostrzeniami dotyczącymi ograniczenia liczby osób zwiedzających wystawy i biorących udział w wydarzeniach edukacyjnych, a także wyłączenia spod tych ograniczeń osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 - Muzeum umożliwiać będzie osobom zaszczepionym zwiedzanie oraz udział w wydarzeniach poza obowiązującymi limitami po przedstawieniu przez nie certyfikatu zaszczepienia (w postaci wydrukowanej lub cyfrowej). Przedstawienie certyfikatu jest oczywiście dobrowolne, jednak jego nieprzedstawienie może spowodować konieczność oczekiwania na wejście na wystawę lub niemożność uczestniczenia w wydarzeniu.
Wybierając się do Muzeum Krakowa, pamiętajcie zatem o certyfikatach!

Powiązane wydarzenia

Powiązane aktualności