Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Dworskie historie, czyli opowieści z wyższych sfer

Biało czarne zdjęcie. Pantofle muzealne ułożone w wiklinowych koszach.
Najważniejsze informacje
Oprowadzania tematyczne dla rodzin odbywają się w wybrane soboty i niedziele o godz. 11.00.
Czas trwania: 60–90 min
Koszt: 15 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny)
Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających – Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory), e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. (12) 426 50 60, godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 10.00 – 19.00

Muzeum Podgórza, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza rodziny z dziećmi na interaktywne oprowadzanie w ramach cyklu „Oprowadzanki”.

Jak zachować się na balu, a jak przy stole? Jak ubrać się na przechadzkę po parku? Czym jest bilecik wizytowy? O tym i o wielu innych sprawach będziemy rozmawiać w czasie oprowadzanek na wystawie czasowej "Stał dwór szlachecki" w Muzeum Podgórza. Zwiedzając wystawę, wyjaśnimy uczestnikom, czym jest dwór i szlachta oraz opowiemy o czterech dworach, które – choć nieco zapomniane – do dziś stoją ukryte między blokami osiedli krakowskich – Prokocimia, Bieżanowa, Woli Duchackiej i Piasków Wielkich. Powędrujemy w przeszłość, żeby poznać ciekawostki z życia codziennego na szlacheckim dworze i przyjrzeć się pamiątkom, jakie pozostały po dawnych mieszkańcach tych miejsc. Niektóre z nich naprawdę robią wrażenie!
Prowadzący: Anna Warzecha

***
Oprowadzanki to cykl interaktywnych oprowadzań po wybranych oddziałach Muzeum Krakowa angażujących wszystkich uczestników (niezależnie od ich wieku – dzieci i dorosłych opiekunów).

Zwiedzanie muzeum może okazać się niezwykłą przygodą, pełną wyzwań i dobrej zabawy! Zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w interaktywnych oprowadzaniach po wybranych oddziałach Muzeum Krakowa. Będziemy poznawać ekspozycje, podążając specjalnie wytyczonymi ścieżkami zwiedzania. Zaglądniemy do kamienicy mieszczańskiej, by poszukać niezwykłych przedmiotów należących do rodziny Hipolitów. Razem z małym Dawidem dowiemy się, jak wygląda dzieciństwo w kulturze żydowskiej. Na wystawie w Muzeum Podgórza poznamy zasady savoir vivre’u i dowiemy się co nie przystoi szlachcie. Czeka na nas także spotkanie z tajemniczą awangardą.

Nie może Was zabraknąć. Uwaga, bądźcie gotowi! Będziemy mieć ręce pełne roboty!
Biało czarne zdjęcie. Pantofle muzealne ułożone w wiklinowych koszach.
Najważniejsze informacje
Czas trwania: 60–90 min
Koszt: 15 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny)

Powiązane wydarzenia