Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia funkcjonowania wszystkich oddziałów - zobowiązanie takie nakłada na nas „ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” z 29 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce AKTUALNOŚCI.

„Dzień jak co dzień, czyli życie codzienne w średniowiecznym Krakowie”

Kolorowe zdjęcie ekspozycji w Rynku Podziemnym
Najważniejsze informacje
Spotkanie skierowane głównie do młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością wzroku.
Udział bezpłatny
Limit osób: 10
Informacje i zapisy: Elżbieta Lang e-mail: e.lang@muzeumkrakowa.pl , 12 257-10-17 wew. 109/ 691-377-437;
Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426-50-60

Rynek Podziemny, oddział Muzeum Krakowa zaprasza na oprowadzanie po wystawie stałej z elementami audiodeskrypcji i pomocami dotykowymi.

W ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich” zapraszamy w niezwykłą podróż w czasie po średniowiecznym Rynku krakowskim. Dowiemy się o modowych trendach, za którymi podążali ówcześni mieszczanie, poznamy sekrety dawnych krakowskich jadłospisów i odkryjemy meandry historii systemu miar i wag, który obowiązywał średniowiecznych kupców. Wśród pochodzących sprzed wieków artefaktów odnajdziemy też przedmioty codziennego użytku, doskonale nam znane w XXI wieku.
Osoba prowadząca: Szymon Jarosiński, Katarzyna Kucharska/ asysta: Elżbieta Lang, Katarzyna Bury
Kolorowe zdjęcie ekspozycji w Rynku Podziemnym
Najważniejsze informacje