Bilety onlineDeklaracja dostepnościDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, informujemy, iż 15 sierpnia (poniedziałek) wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne.

Fabryka Schindlera. Kraków czas okupacji 1939-1945 - oprowadzanie

Zdjęcie przedstawiające nazistowskie flagi ze swastyką w muzeum w Fabryce Emalia Oskara Schindlera.
Najważniejsze informacje
Prowadzący: Jan Jakub Grabowski, adiunkt w Aptece pod Orłem

Udział w cenie biletu wstępu na wystawę.
Rezerwacja online: KUP BILET

Fabryka Oskara Schindlera, oddział Muzeum Krakowa zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Kraków czas okupacji 1939-1945”.

Fabryka Schindlera – miejsce, które okazało się ratunkiem dla setek osób. W dawnym budynku administracyjnym funkcjonującej tu podczas wojny Deutsche Emailwarenfabrik znajduje się dzisiaj ekspozycja poświęcona historii Krakowa i jego mieszkańców w latach 1939-1945. Podczas oprowadzania przewodnik przedstawi Państwu zagadnienia związane życiem codziennym, niszczeniem polskiej kultury, organizacją i rozwojem konspiracji, Zagładą Żydów, czy historią nowych mieszkańców miasta – niemieckich okupantów.

Najważniejsze informacje
Prowadzący: Jan Jakub Grabowski, adiunkt w Aptece pod Orłem

Udział w cenie biletu wstępu na wystawę.
Rezerwacja online: KUP BILET