Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Finisaż wystawy „Stał dwór szlachecki”

Kolorowa grafika. Budynek dworu w kolorach sepii otoczony zielenią na żółtym tle.
Najważniejsze informacje
Oprowadzanie:
Wstęp: 15 zł
Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Muzeum Podgórza, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wydarzenia zamykające wystawę „Stał dwór szlachecki”.

11 lutego, godz. 14.00 - pokaz i warsztaty tańca w wykonaniu „La Folie Retro Cabaret”

Przeniesiemy się w atmosferę Fine de siecle`u - najpierw zobaczymy, a potem spróbujemy poczuć atmosferę zabawy dworskiej w okresie karnawału.

12 lutego, godz. 12.00 - wyjątkowe, ostatnie wielogłosowe kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Stał dwór szlachecki”

Kolorowa grafika. Zdjęcia osób prowadzących oprowadzanie.
Finisaż wystawy „Stał dwór szlachecki”
Wyjątkowe, bo oprowadzać będą społeczni kuratorzy wystawy, ludzie związani ze stowarzyszeniami, aktywiści, miłośnicy lokalnej historii, którzy byli zaangażowani w tworzenie "dworskiej" wystawy. Ich spojrzenie, narracja będzie bezcennym doświadczeniem, dawką wiedzy, pasji i zarazem podsumowaniem naszej wspólnej półrocznej przygody.

Po dworskich historiach oprowadzą nas:
  • Tomasz Ściężor z Towarzystwa Przyjaciół Prokocimia
  • Beata Anna Symołon ze Stowarzyszenie Przyjaciół Woli Duchackiej