Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Gdzie zrobiono to zdjęcie? Krakowskie getto na fotografiach

Kolorowa grafika. Bałwan w czapce i szaliku na niebieskim tle.
Najważniejsze informacje
Warsztaty dla rodzin i młodzieży (od 13 roku życia)

Ferie w muzeum to cykliczny program organizowany przez Muzeum Krakowa w okresie ferii zimowych. Nasza oferta jest skierowana do dzieci wraz z rodzicami, a także do młodzieży.

Czas trwania zajęć wynosi od jednej do półtorej godziny.
Udział w wydarzeniach realizowanych w ramach programu Ferie w muzeum jest odpłatny.
Bilety:
  • dzieci i młodzież (do lat 18): 10 zł
  • bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi, pozostali opiekunowie: 10 zł
  • posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% zniżki, tj. bilet w cenie 5 zł
Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl
Bilety na wydarzenia można zakupić w Centrum Obsługi Zwiedzających oraz w miarę możliwości kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia (za wyjątkiem Celestatu).

Muzeum Krakowa zaprasza na wydarzenie w ramach Ferii w Muzeum 2023!

Historia krakowskiego getta została upamiętniona nie tylko w formie relacji i wspomnień, ale również zdjęć, które przybliżają nam, jak wyglądała żydowska dzielnica stworzona przez Niemców w marcu 1941 roku. Celem warsztatów jest uświadomienie odbiorcom tego faktu oraz przedstawienie im, jak ta wyjątkowa część Podgórza zmieniła się na przestrzeni dekad. Uczestnicy zostaną podzieleni na kilka grup, otrzymają konkretne zadanie odnalezienia miejsca na zdjęciu. Po wykonaniu zadania grupy zostaną zebrane w sali edukacyjnej, gdzie zostaną podsumowane efekty pracy, a następnie prowadzący opisze dokładnie miejsca, które mieli odnaleźć uczestnicy.

Osoba prowadząca: Jan Jakub Grabowski
Kolorowa grafika. Bałwan w czapce i szaliku na niebieskim tle.
Najważniejsze informacje
Warsztaty dla rodzin i młodzieży (od 13 roku życia)

Czas trwania zajęć wynosi od jednej do półtorej godziny.
Bilety:
  • dzieci i młodzież (do lat 18): 10 zł